Tilbake til hovedsiden


Tolkiens liv
Forfatteren
Påvirkninger
Bibliografi
Bilder

Ringenes Herre
Hobbiten
Silmarillion
Ufullendte Fort.
Alle andre(stor)

Quenya
Quenyakurs
Sindarin
Vestrønt
Telerin
Doriathrin
Menneskespråk
Nandorin
Gammel Sindarin
Ilkorin
Avarin
Entisk
Valarin
Primitivt alvisk
Uttale
Skrive alvisk
      oversettelse av
      Amanye Tenceli


Tolkienforumet
Tolkienleksikonet
Dikt og sanger
Kart
Bildegalleri
Filarkiv
Stamtrær
Linker
Konkurranser
Artikler
Downloads
Quizer

Årenes løp
Språk
Raser
Personer

Skuespillerne
Traileren
Sceneliste
Bak kamera
Manuskript
Om innspillingen
Fakta
Downloads
Bilder

Spillsonen
Spillene
Downloads
Offisielle sider
Screenshots

Nyheter
Arkiv 2003
Arkiv 2002

Forum
Chat
Chat-quotes
Gjestebok
Om siden
Kontakt meg
Annonsere her?
Mailingliste
Vi ønsker
Søk i denne siden
Moroting
Partnere
Sponsoratet
Webshop
Gammelt design
Sidekart
Tolkien Topp50
FORENINGEN NATSE TOLKIENO:
Om FNT
Vedtekter for FNT
Styret i FNT


Komplett liste over medvirkende i Ringens Brorskap

Director/Producer/Writer Peter Jackson
Writer/Producer Fran Walsh
Writer Philippa Boyens
Peter Jackson’s Assistant Jan Blenkin
Production Assistant Lauren Anderson
Production Assistant Caroline MacKay
Wingnut Runner Carter Nixon
Director Second Units Geoff Murphy
Director Second Units John Mahaffie
Director Additional Second Units Ian Mune
Director Additional Second Units Guy Norris
   
PRODUCTION
Producer Barrie M. Osborne
Producer Tim Sanders
Co-Producer Rick Porras
Associate Producer Ellen Somers
Unit Production Manager Nik Korda
Unit Production Manager Zane Weiner
Production Manager Second Units Bridget Bourke
Production Coordinator Elaine Burt
Production Coordinator Niccola Sanderson Belcher
Assistant Production Coordinator Emily Lascelles
Assistant Production Coordinator Jeanne Stuart
Assistant to Barrie M Osborne Janine Abery
Producer’s Assistant Tanya Buchanan
Production Assistant Brent Robb
Distribution Clerk Kate Kennedy
Travel & Accommodation Matthew Dravitzki
Travel & Accommodation Nicola Birchfield
Accommodation Coordinator Liz Taege
Accommodation Assistant Sue Hardy
Travel & Accommodation Assistant Troydon Lill
Accommodation Assistant Lee Harrison
Travel Assistant Matt Harris
Weta Coordinator Clare Macdonald
IT Support Manager Duncan Nimmo
IT Support Technician Helene Takacs
Receptionist Cindy Kahu
Production Runner Jonathan Harding
Production Runner David Williams
Production Runner Nigel Nally
Production Runner Andy Cooper
Production Runner (casual) Olivia Holmes
Production Runner Tim Haigh
Production Manager Second Units Carol Kim
Production Coordinator Second Units Kristie Breslin
Production Coordinator Second Units Aubrey Tredget
Production Coordinator Second Units Honor Byrne
Production Secretary Second Units Liz Hewson
Production Secretary Second Units Fran Davey
Production Secretary Second Units Chrissy Doring
Production Assistant Second Units Natalie Crane
Production Assistant Second Units Angela Waller
Production Assistant Second Units Kivani Moriarty
2nd Assistant Director / Coordinator - Miniatures Belindalee Hope
Production Assistant - Miniatures Veronique Lawrence
Runner - Miniatures Anna Cottle
Runner - Miniatures Mathew Cutfield
Runner - Miniatures Dean Johnston
   
ACCOUNTS
Financial Controller Elena Azuola
Construction Accountant Rick Baer
Location Accountant Emma Bendell
First Assistant Accountant Averil Mawhinney
Second Assistant Accountant Dianne Sugden
Accounts Assistant Anne Davenport
Accounts Assistant Dominique Fromont
Accounts Assistant Fa Suluvave
Accounts Assistant Philippa Race
Accounts Assistant Anne Shannon
Paymaster Denise Steele
Payroll Master Andy Calder
Payroll Accountant Linus Murphy
Payroll Assistant Sebastian Marr
Payroll Assistant Marc Tyron
Payroll Clerk Emma Gee
Payroll Assistant Andrew Cochrane
Payroll Clerk Victoria Martin
Payroll Clerk Vicki Rennick
Accounts Clerk Philip Shaw
Clerk Hamish Amstrong
   
ART DEPARTMENT
Production Designer Grant Major
Supervising Art Director Dan Hennah
Off Set Art Director Rob Outterside
Off Set Art Director Brad Mill
Off Set Art Director Joe Bleakley
Assistant Art Director Jules Cook
Art Department Manager Chris Hennah
Art Department Coordinator Brigitte Yorke
Design / Props Coordinator Roxane Gajadhar
Art Department Researcher Jacqueline Allen
Art Department Assistant Benjamin Whale
Art Department Runner James Ormond Wallace
Art Department Runner Ngaire Woods
On Set Art Director Mark Robins
On Set Art Director Phil Ivey
Standby Props Simon Bright
Standby Props Joe Wynyard
Standby Props Patrick Walker
Set Dresser Victoria McKenzie
Standby Greens Simon Lowe
Standby Greens Assist Paula Carswell
Standby Greens Fred Rick
Standby Carpenter Tom Marsh

Assistant On Set Art Director
Second Units

Ross McGarva
Standby Props Second Units Chris Abbott
Standby Props Assistant Second Units Stan Alley
Greensman Second Units Scott Richardson
Standby Props Second Units Simon Harper
Standby Props Second Units Setu Lio
Standby Props Assistant Second Units Gareth Mills
Standby Greens Second Units Brent Tasker
Standby Carpenter Second Units Janice van Rooijen
Conceptual Artist Alan Lee
Conceptual Artist John Howe
Senior Draughtsman Clarke Gregory
Draughtsperson
Draughtsperson
Draughtsperson
Draughtsperson
Draughtsperson
Draughtsperson
Draughtsperson
Draughtsperson
Philip Thomas
Helen Strevens
Tim Priest
Kate Thurston
Russell Murray
Christian Anderson
Anna Lockyer
Lucy Ullrich
CAD Draughtsperson Alex Kramer
Model Maker and Sculpting
Supervisor
Matthew Mellor
Model Maker Andrew Moyes
Head Sculptor Brigitte Wuest-von Kanel
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Paul Deans
Nathan Hall
Gary Hunt
Heather Kilgour
Kirk Nicholls
Natalie Staniforth
Sculpting & Modelling Assistant Danielle Osborne
Construction Supervisor Ed Mulholland
Construction Manager
Construction Manager
Norman Willerton
Michael Heffernan
Construction Foreman
Construction Foreman
Construction Foreman
Construction Foreman
Construction Foreman
Construction Foreman
Anton Buys
Trace Quinn
Bryan Wakelin
Brett Blenkin
Jim Marsden
Alan Marshall
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand
Leading Hand (casual)
Rob Wait
Alan Wilson
Pete Loveridge
Alan Davie
Andrew Lloyd
Neil Cromie
Phil Williams
Derek Misseldine
Alan Wyllie
Brent Sutton
Kevin Beatson
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter / Crane Operator
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Carpenter
Hakota James Walker (Jim)
Vaughan Hickson
Warren Robb
Zeph Harper
David Vernon
Michael Paterson
Stephan Skala
Rainy Healy
Wayne Marr
Tim Ward
Richard Williams
Jack Reid
Tom Kipa
Tim Barnett
Hokio Tarawhiti
Murray Neil Robinson
Christopher Purdy
Mark Lahood
Gregory John Jennings
Martin Ullrich
Reece Nicol
Adam Fisher
Paul Williams
Dennis Yorke
Alistair McInnes
Gary Watson
Andrew Hastings
Ross Hoby
Tehou F Timoteo
Shaun McLellan
Gregor McLellan
Vince Visser
Mahia Hokianga
Michael Fearn
Karl Anton
David Charles White
Johno Morton
Rob King
Ben Pringle
William McPhedron
Clayton Gearry
Chris Morrison
Rob McGovern
Chris Gifford
Brian McMillin
Fraser Smith
Geoff Goss
Graeme Neal
Paul Hay-Chapman
Gareth King
Dave Moore
Graeme Sang
Joel Douglas
John Howe
Trevor Gillan
Tony Roberts
John Brien
Scott Peters
Duncan Field
Cathy Tracey
Jason Browning
Jeffrey Chitty
Rei Duncan
Kim Wilson
David White
Duncan Wait
Steve Blades
Jon Lambert
Ian Batten
Fintan Culkin
Richard Digby Lane
Wayne Roberts
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Hammerhand
Scott Goodwin
Hemi P Hokianga
Grant Tyler
Eben Briggs
Dave Hall
Paul Lovato
James Griffin
Alex Mulholland
Ross Clay
Stephen Peter Sandland
Alan Fox
Simon Marsden
Andrew Barnett
Sam Brown
Garry MacDonald
Selwyn Davies
Jerry Ratunigaloa
Alistair Fyfe
Matt Easton
Tristan Leniston-Mahoney
Wendy Hatfield
Roger Houston
William Lawton
Simon Marshall
Graeme Sang Snr
Andre Le Borde
Matt Duncan
Leon Pehi
P M de Rijk
Benjamin Goss
Tony Marrow
Christopher Shaw
Amos Kane Ibell
Michelle De Rijk
Michael Baker
Philip Chapman
Martin Ford
Michael Heerey
Mike Gibson
Steve Bedford
Matthew Oliver
Tony John Pikari Arahanga
Garrick Ferguson
Huia Davies
Jerrapong Pitakul
Sean Connell
Lyndon Beal
Anthony Norris
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Labourer
Gerome Brother Mills
Glenn Stewart
Janek Ferrier-Kerry
Kikiwa Duffin
Winiata Rewi Tapsell
Daniel Little
Matthew McGill
Shane Wood
David Moore
Finn Marsden
Mark Sheridan
Lawrence James
Jeff Kingsford Brown
Wayne Tawhera
Andy Gee
Richard Orrick
Damon Hislop
Te Kati Watene Kara
Troy Major
Brent Smith
Chris Stowe
James Whetu-Watene
Mark Jephson
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Workshop Trainee
Zachary Cousins
Brent Walker
Daena Nichols
Dallas Kipa
Antonio De Gregorio
Joel Tomokino
Eddie Tom
Axel Wakelin
Adam Kipa
Jonathon Andrews
Jeffrey Lotoaso
Joseph Morton
Greens Master
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Nurseryman
Greens Labourer
Greens Trainee
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Greensman
Greens Labourer
Greens Labourer
Greens Labourer
Brian Massey
Josh Patterson
Basil McGahan
Dan King
Kevin Silvester
Andy Richardson
Andrew Fraser
Andrew Kolff
Sam McDougal
Quinn Roberts
Lisa Twort
Nigel Thomas
Mike White
Mike Kennedy
Pete Pharazyn
Warren Kennedy
Brian Kelly
Max Barr
Graeme Massey
Ronnie Moore
Engineering Supervisor Matt Wratten
Steelworker Archie Kennedy
Steel Engineer
Steel Engineer (casual)
Nigel Sturgeon
Stuart Cameron
Steelworker
Steelworker
Steelworker
Mark Thomas
Phillip Unuia
Ian Woolfe
Labourer
Labourer
Richard Jermyn
Luke Anderson
Strike Supervisor Grant Fahey
Strike Hammerhand
Strike Hammerhand
Strike Hammerhand
Strike Hammerhand
Strike Hammerhand
Nigel Burton
John Suddaby
Andrew Hope
Johnny Holthan
Perry Cox
Strike Labourer
Strike Labourer
Kirk Mulholland
Adam Tatteson
Strike Carpenter Richard Sturkenboom
Strike Team Steve Reid
Props Master Nick Weir
Props Buyer Nick Riera
Head Set Dresser Tanea Chapman
On Set Dresser David Kolff
Set Dresser
Set Dresser
Amber Richards
Chris Meder
Assistant Dresser
Assistant Dresser
Gill West-Walker
Campbell Read
Props Runner Penny Towns
Props Designer
Props Designer
Props Designer
Gareth Jensen
Adam Ellis
Seth Kelly
Props Design Dorian James Minty
Calligrapher / Graphic Artist Daniel Reeve
Graphic Designer Lulu Conchita Galway
Props Maker
Props Maker
Props Maker
Props Maker
Props Maker
Props Maker
Chris Streeter
Hamish Wain
Tony Drawbridge
Simon Hames
Rob Brown
Paul Gray
Props Finisher Erwin Koedijk
Assistant Props Maker Ruben Allen
Fabric Supervisor Judy Alley
Fabric Technician
Fabric Technician
Fabric Technician
Fabric Technician
Fabric Technician
Fabric Technician
Lesley Earl-Templeton
Sandra C G Gulmans
Richelle Joyce
Kristin Giorgi
Rod Tervoort
Letty Macphedran
Screenprinter David Workman
Horse Props Dresser Mark Green
Saddle Coordinator Hannah Wilson
Saddler Tim Abbot
Leatherworker
Leatherworker
Leatherworker
Leatherworker
Kevin Bradshaw
Bruce Anderson
Steve John Manning
Deborah Walsh
Props Steelworker A K Goss
Blacksmith Kim Ferguson
Leading Hand Furniture Maker John Shearman
Furniture Maker
Furniture Maker
Furniture Maker
Furniture Maker
Furniture Maker
Furniture Maker
Ben Beemsterboer
Murray Hunter
Dean Smith
Daniel Kelly
Brent Sang
Pete Butters
Assistant Furniture Maker Vic Singe
Glassmaker Robert Reedy
Rock and Foam Supervisor Nick Williams
Rock and Foam Mould Maker
Rock and Foam Mould Maker
Paul Scott
Chris J Lawton
Rock and Foam Sprayer
Rock and Foam Sprayer
Rock and Foam Sprayer
Mike Bonnar
James Tuapai
Mark O’Shea
Rock and Foam Assistant
Rock and Foam Assistant
Rock and Foam Assistant
Jonathan Craig
Raynia Pikari
Andrew Stanley
Rock and Foam Labourer
Rock and Foam Labourer
Rock and Foam Labourer
Rock and Foam Labourer
Rock and Foam Labourer
Rock and Foam Labourer
Douglas Lotoaso
Dominic Williams
Ben Knight
Scott Devine
Stephen Haines
Mike Billington
Set Finishing Supervisor Kerry Dunn
Scenic Artist Giles Smith
Set Finishing Foreman Chris Ramsay
Painter Leading Hand
Painter Leading Hand
Painter Leading Hand
Painter Leading Hand
Painter Leading Hand
Jonathan Rodgers
Stephen Crêne
Reuben Hill
Mike Travers
Troy Hannett
Supervising Sculptor Sam Genet
Leading Hand Sculptor / Carver Bill Ryalls
Leading Hand Sculptor David Guerin
Leading Hand Carver Shane Keneally
Leading Hand Carpenter Ra Vincent
Sculptor / Carver
Sculptor / Carver
Andrew Baguley
Daniel Aird
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Sculptor
Virginia Lee
Dave Roy
Dave Hegglun
David Nepia
Alex Still
Andrew McLay
Matthew De Boer
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Carver
Don Nelson
Blaise Orsman
Stephen Belsten
Alex Wallace
Peter Axel Bain
Mike Quaife
Andrew James Harding
Jonathan Royal
Semi Feite
Stuart Bowman
Martin Henderson
Joseph Ngata Epapara
Paul Isaacson
Andrew Coombes
Neville Dean McNaught
Phillip Nige Lake
Richard G Burns
Paul Earnshaw
John Flynn
Kerry Priston
Kingi Gilbert
Barnette Henderson
Jared Duff
Tad Sullivan
Winiata Tapsell
Edward Te Whaiti
Raymond Brown
Tama
Painter
Painter/Set Finisher
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Painter
Brett Larsen
Wade Hannett
Warren (Bino) Smith
Jason Holland
Ben Thomas
Richard Lomas
Gary Connor
Brian Campbell
Don Graham
Sarah Crosby
Tyorine Smith
Manu Pullyn
Christopher Aitken
Brush hand
Brush Hand
Brush Hand
Donald Smith
Saunoaga Lafai
Paul Halton
Painting Trainee Henry Davies
   
ASSISTANT DIRECTORS
1st Assistant Director Carolynne Cunningham
Additional 1st Assistant Director Liz Tan
Key 2nd Assistant Director Guy Campbell
Second 2nd Assistant Director
Second 2nd Assistant Director
Second 2nd Assistant Director
Marc Ashton
Joanne Pearce
Skot Thomas
3rd Assistant Director Eric Houghton
Set PA Robert Halcrow
Principal Stand In – Set PA Zo Hartley
Production Assistant Emma Simmers
1st Assistant Director Second Units
1st Assistant Director Second Units
1st Assistant Director Second Units
Simon Warnock
David Norris
Richard Barker
1st Assistant Director - Miniatures Marty Walsh
Key 2nd Assistant Director
Second Units
Louise Harness
2nd Assistant Director Second Units
2nd Assistant Director Second Units
2nd Assistant Director Second Units
2nd Assistant Director Second Units
Stephanie Weststrate
Marcus Levy
Emma Cross
Edith
2nd 2nd Assistant Director
Second Units
Sam Long
2nd 2nd Assistant Director
Second Units
Jane Gray
3rd Assistant Director Second Units
3rd Assistant Director Second Units
3rd Assistant Director Second Units
3rd Assistant Director Second Units
3rd Assistant Director Second Units
Richard Matthews
Katie Hutchinson
Nicola Rush
Chris Husson
Katie Flannigan
Set PA / 3rd Assistant Director
Second Units
Star Olson
On Set Runner Second Units Hana Sullivan
Set PA Second Units Philip Capil
   
BEHIND THE SCENES
Producer/Director Costa Botes
Camera Operator Hayley French
Editor Jason Stutter
Sound Editor Matt Stutter
Video Diarist
Video Diarist
Steven Whelan-Turnbull
Jo Luping
   
CAMERA DEPARTMENT
Director of Photography Andrew Lesnie
Camera Operator Peter McCaffrey
Focus Puller Colin Deane
First Assistant Camera Malcolm York
Clapper/Loader Jac Fitzgerald
Camera Assistant Louise Moore
Camera Trainee/Clapper Loader Kylie Plunkett
Director of Photography Second Units
Director of Photography Second Units
Director of Photography Second Units
Director of Photography Second Units
Director of Photography Second Units
Director of Photography Second Units
Alun Bollinger
Richard Bluck
Allen Guilford
John Cavill
Simon Raby
Nigel Bluck
Camera Operator Second Units
Camera Operator Second Units
Camera Operator Second Units
Camera Operator Second Units
Gerry Vasbenter
John Day
Cameron McLean
Rewa Harre
Focus Puller Second Units
Focus Puller Second Units
Focus Puller Second Units
Focus Puller Second Units
Focus Puller Second Units
Focus Puller Second Units
George Binnersley
Ulric Raymond
Dean McCarroll
Paul Samuels
Luke Thomas
Ian McCarroll
Clapper/Loader Second Units
Clapper/Loader Second Units
Clapper/Loader Second Units
Clapper/Loader Second Units
Andrew McGeorge
Sean Kelly
Callan Green
Charles Edwards
Clapper/Loader Second Units (Additional) Grant Adams
Camera Trainee Second Units Stephanie Kuttner
Camera Assistant Second Units Jason White
Camera Assistant (casual)
Camera Assistant (casual)
Jock Fyfe
Andrew Stroud
Director of Photography Miniatures
Director of Photography Miniatures
Director of Photography Miniatures
Alex Funke
Chuck Schuman
Dave Hardberger
1st AC /Motion Control Operator
Miniatures
Justin Topzand
1st Assistant Camera Miniatures Lee Allison
Focus Puller Miniatures
Focus Puller Miniatures
Adam Clarke
Aniko Safran
Clapper Loader Miniatures
Clapper Loader Miniatures
Stephen Allanson
Matthew R W N Parsons
Clapper Loader / Video Assist Philip Smith
Clapper Loader / Video Assist
Miniatures
Nigel Burton
   
CASTING DEPARTMENT
UK Casting Director John Hubbard
USA Casting Director Victoria Burrows
NZ Casting Director Liz Mullane
Australian Casting Director Anne Robinson
NZ Casting Coordinator
NZ Casting Coordinator
Cynthia Morahan
Sian Clement
Assistant to Liv Tyler Kate Jones
Casting Office Manager Amanda Duncan
Extras Casting Coordinator
Extras Casting Coordinator
Miranda Rivers
Tina Cleary
Extras Co-ordinator Nina Nawalowalo
Extras Wrangler
Extras Wrangler
Extras Wrangler
Extras Wrangler
Extras Wrangler
Christina Hazard
Victoria Beynon-Cole
Josie Leckie
Karl Kite-Rangi
Matt Spicer
PA / Big Scale Double Paul Randall
Translator Nutjaporn Swasdiprom
Scale Double Assistant/Translator Pon Swamy Gounder
Cast Driver
Cast Driver
Dan Cleary
Sarah Fell
Chaperone Alastair Gray
Tutor / Chaperone Margaret Leniston
Casting Assistant Nicola Benton
Casting Assistant (casual) Sean Allan
   
CATERING DEPARTMENT
Caterer
Caterer
Caterer
Colin Sutherland
Sue Henry
Hayley Knights
On Set Caterer
On Set Caterer
On Set Caterer
On Set Caterer
On Set Caterer
On Set Caterer
On Set Caterer
On Set Caterer
Seru Mar
Lucinda Sherratt
Mike Pugh
Charlotte Fischer
Jan McPhedran
Billie Lusk
Ingrid Van der Ley
Janine Grey
   
CHOREOGRAPHY
Choreographer Shona McCullagh
Assistant to the Choreographer Miriam Cooperman
Trainer to Liv Tyler Niki Harris
Cultural Fighting Style Designer Tony Woolf
   
CONTINUITY
Script Supervisor Victoria Sullivan
Script Supervisor Second Units
Script Supervisor Second Units
Script Supervisor Second Units
Dianne Moffatt
Oksana Sokol
Pat Robins
Script Supervisor - Miniatures Unit Merrin Ruck
   
DIALECT
Supervising Dialect & Creative
Language Coach
Andrew Jack
Dialect & Creative Language Coach Roisin Carty
Dialect Coach (casual) Linda Cartwright
   
DIGITAL ASSIST
Video Split consultant Bob Bridges
Digital Assist Operator Craig Madoc
Digital Assist Assistant
Digital Assist Assistant
Lucy Bowey
Jason Naran
Digital Assist Operator Second Units
Digital Assist Operator Second Units
Digital Assist Operator Second Units
Digital Assist Operator Second Units
Simon Currie
Anthony Sumich
Guy Pottinger
Richard Shaw
Digital Assist Assistant Second Units
Digital Assist Assistant Second Units
Digital Assist Assistant Second Units
Michaela Maquire
Anthony Stehr
Jonny Bundellu
Digital Assist Operator - Miniatures Tam Webster
   
GRIPS
Key Grip / Motion Control Harry Harrison
Supervising Key Grip Tony Keddy
Coordinating Grip Annie Frear
Technical Continuity Helen McNamara (Pixi)
Dolly Grip Andy Reid
Best Boy Grip Damien Kwocksun
Grip
Grip
Grip
Grip
Huw Griffiths
Paul Sawtell
Marc Sim
Kayne Asher
Grip Assistant
Grip Assistant
Wayne Subritzky
Grant Harvey
Lunar Crane Operator (casual) Blair Muschamp
Key Grip Second Units
Key Grip Second Units
Key Grip Second Units
Key Grip Second Units
Hamish McIntyre
Terry Joosten
Murray Love
Paul Murphy
Dolly Grip Second Units
Dolly Grip Second Units
Dolly Grip Second Units
Miles Murphy
Dean Maxted
Keith Watkins
Best Boy Grip Second Units Geoff Tait
Grip Best Girl Second Units Melissa Ririnui
Best Boy Grip Second Units Dion Hartley
Grip Assistant Second Units
Grip Assistant Second Units
Grip Assistant Second Units
Grip Assistant Second Units
Brent Marsden
Aaron Rangi
Rob Mita
Luke Saulbrey
Technical Continuity Second Units Karryn Muschamp
Grip Assistant Second Unit
Grip Assistant Second Units
Damon Selkirk
Whare Jason Davis
Grip Second Units
Grip Second Units
Joel McQueen
Kerry Hartley
Best Boy Grip - Miniatures Richard Turton
Grip Assistant - Miniatures
Grip Assistant - Miniatures
Grip Assistant - Miniatures
Olly Coleman
Peter Kruk
Peter Smith
Motion Control Operator/Teacher Mark Hardin
Motion Control / Camera Engineer Moritz Simon Wassmann
Motion Control Operator
Motion Control Operator
Hugh Smith
Henk Prins
Motion Control / Electrical Engineer Chris Davison
Mocon Control Assistant Jens Normann
Motion Control Operator Mike Kelly
Mocon Operator Gerald Thompson
   
HEALTH & SAFETY
Paramedic / Safety Mike Hayden
Safety / Medic Steve Butler
Medic and Safety Officer Andy Buckley
On Set Nurse Diane Moynagh
   
HORSE
Horse Coordinator Steve Old
Horse Trainer Don Reynolds
Head Animal Wrangler Dave Johnson
Veterinary Surgeon Ray Lenaghan
Stable Foreman / Wrangler Lee Somervell
Wrangler (casual) Nell Millard
Horse Wrangler
Horse Wrangler
Horse Wrangler
Helen Young
Adam Slade
Christopher Rutten
Horse Wrangler/Rider Basil Clapham
Horse Wrangler/Make Up Artist Mark Kinaston-Smith
Horse Wrangler/Instructor Robbie Miller
Horse Wrangler/Groom Carla Gammons
Horse Wrangler/Stablehand Kerrie Morgan
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Horse Rider
Jay Frost-Evans
Jane Abbott
Len Baynes
Jason Hill
Vicky Holden
Craig Jackson
Marcus James
Chris Kirkham
Carl Taylor
Damon Wyman
   
LIGHTING
Supervising Chief Lighting Brian Bansgrove
2nd Chief Lighting Technician Greg Nalder
Assistant Chief Lighting Technician Anthony (Ants) Farrell
Lighting Technician
Lighting Technician
Lighting Technician
Lighting Technician
Lighting Technician
Keri Manuel
Chris Ruane
Giles Cockburn
James Kennedy
Jamie Couper
Generator Operator Stacy Hoggard
Chief Lighting Technician Second Units
Chief Lighting Technician Second Units
Chief Lighting Technician Second Units
Chief Lighting Technician Second Units
Simon Lythgoe
David Brown
Stewart Sorby
Brett Jarman
Assistant Chief Lighting Technician
Second Units
Warwick Peace
Assistant Chief Lighting Technician
Second Units
Henare Mato
Assistant Chief Lighting Technician
Second Units
Joe Stick
Assistant Chief Lighting Technician
Second Units
Simon Ranginui
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Lighting Technician Second Units
Matt Denton
Jacob Bridge
Mathew Ranginui
Jamie Nevill
Dave Anderson
Richard (Poss) Hogan
Jon Barltrop
Sam Marshall
Andrew Ayrton
Lighting Assistant Second Units Dan Rabarts
Lighting Trainee Second Units Jessica Bluck
Lighting Console Operator
Second Units
Sam McLean
Lighting Console Operator
Second Units
Reuben Morrison
Generator Operator Second Units
Generator Operator Second Units
Nigel Maclaurin
Alan Baird-Smith
Chief Lighting Technician - Miniatures Rob Kerr
2nd Chief Lighting Technician- Miniatures Chris Matthews
Assistant Chief Lighting Technician - Miniatures Reagan Jones
Lighting Technician - Miniatures
Lighting Technician - Miniatures
James Barr
Edward Tyrie
Electrician - Miniatures Jamie Applegate
Chief Lighting Coordinator Alex Cross
Chief Rigging Technician
Chief Rigging Technician
Chief Rigging Technician
Colin Chase
Craig Bryant
Michael Hughes
Assistant Chief Rigging Technician Chris Palmer
Chief Lighting Console Operator Nigel Percy
Lighting Storeman Julian Baier
Rigging Technician
Rigging Technician
Rigging Technician
Rigging Technician
Stephen Head (Devo)
Ross Butler
Jason Robertson
Manu Toko
Assistant Rigging Technician
Assistant Rigging Technician
Danny Bullen
Nick Payne
Lighting Technician (casual)
Lighting Technician (casual)
Lighting Assistant (casual)
Lighting Assistant (casual)
Lighting Technician (casual)
Lighting Assistant (casual)
Lighting Technician (casual)
Lighting Assistant (casual)
Lighting Technician (casual)
Lighting Technician (casual)
Hansel Verkerk
Eddie Sims
Byron Sparrow
Frank Christensen
Tammy Davis
Hendrik de Jong
Colin Hodson
Ollivier Ballister
Andrew Turtill
Luke Bridge
   
LOCATIONS/UNIT
Supervising Unit Location Manager Richard Sharkey
Supervising Location Manager Robin Murphy
Location Manager
Location Manager
Location Manager
Location Manager
Jared Connon
Harry Whitehurst
Peter Tonks
Brian Pratt
Location Administration Matthew J Cooper
Location Scout
Location Scout
Roger Preston
David Comer
Studio Manager
Studio Manager
Micky John Wairemana Avery
Andy Davis
Unit Coordinator Jessica Hogan
Location Coordinator Alicia Williams
Location Accommodation Jenny Morgan
Advance Locations Coordinator Melanie Turner
Advance Locations Assistant Jill Soper
Marquee Master Wayne (Red) Wickman
Tents and Services
Tents and Services
Kosta Vatselias
Tracy Woolly
Tents & Services Assistant Jake Koroi
Locations Runner (casual)
Locations Runner (casual)
Locations Runner (casual)
Ford Northfield
Paul Stieglbauer
Nathan Sim
Unit Manager
Unit Manager
Peta Sinclair
Mike Turner
Unit Assistant
Unit Assistant
Unit Assistant
Unit Assistant
Missy Rika
Neville Turner
Andy South
Mark Ross
Unit Manager Second Units
Unit Manager Second Units
Unit Manager Second Units
Kevin Magill
Joseph Winiata
Rua Howe
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Unit Assistant Second Units
Gina Deakin
Wesley Priest
Pania Howe
Dion Tamihana
Jocelyn Karaitiana
Jaunnie Ilolahia
Nigel Loughnan
Tim Borrell
Debs Duncan
Jonathan Aitken
Unit Manager Assistant Second Units Peter Clarke
Unit Manager - Miniatures Unit Malcolm Campbell
Stage Helper - Miniatures Unit Andrew Funke
   
MAKEUP & HAIR
Make Up / Hair Designer Peter Owen
Head of Department / Designer Peter King
Wig Technician Caroline Turner
Make Up/Hair Artist Coordinator Gail Wilson
Make Up Assistant Coordinator Angela Mooar
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Make Up Artist
Carolyn Nott
Jose Perez
Jeremy Woodhead
Rick Findlater
Janine Schneider
Debra East
Lenore Stewart
Vivienne Macgillicuddy (Bliss)
Kerryn Roberts
Noreen Wilkie
Margaret Aston
Nancy Hennah
Linda Wall
Tracey Garner
Davina Lamont
Inez Wright
Make Up Assistant
Make Up Assistant
Tera Treanor
Bronwyn Knott
Make Up Artist (casual)
Make Up Artist (casual)
Make Up Artist (casual)
Make Up Artist (casual)
Paula Young
Debra Ashton
Allie Rutherford
Liz O’Sullivan
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Make Up Assistant (casual)
Dawn Armstrong
Louise Harris
Debra Clarke
Georgina Lockheart
Kathryn Delaney
Michele Barber
Cath Maguire
Michelle Trigger
Erin Kelly
Laurelle Ziento
Vanessa Koch
Julian Aberton
Emma Moncrieff
Kimberlee McLean
Tanya Travis
Hairdresser Derek Elvy
Make Up Assistant Elizabeth Hilton
Hairdresser / Make Up Assistant Julian (Julie) Armishaw Alderton
Optometrist
Optometrist
Andrew Black
Geoff Sargent
   
PHYSICAL EFFECTS
Physical Effects Supervisor Stephen Ingram
Physical Effects On Set
Physical Effects On Set
Physical Effects On Set
Blair Foord
Rich E. Cordobes
Karl Chisholm
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician
Darryl “C” Richards
Geoff Curtis
Phil McLaren
Dave Booth
John Mowat
Peter Zivkovic
Scott Harens
Warwick Yin
Mike (Mack) McDonald
Gareth Clarke
Mark Robson
Physical Effects Assistant
Physical Effects Assistant
Physical Effects Assistant
Physical Effects Assistant
Physical Effects Assistant
Physical Effects Assistant
Physical Effects Assistant
Rodney Ford
Ross Martindale
Darian Lumsden
Ben Vere-Jones
Mike Seddon
Daniel Hennah
Dean Bushby
Physical Effects Assistant/Runner Dean Powell
Physical Effects Engineer Gary Allen
On Set FX Technician -
Miniatures Unit
Dimitri Frost
On Set FX Technician -
Miniatures Unit
Rob Townshend
On Set FX Technician -
Miniatures Unit
Alan Pilkington
On Set FX Technician -
Miniatures Unit
Verena Jonker
On Set FX Technician -
Miniatures Unit
Jeremy Barr
On Set FX Technician -
Miniatures Unit
Kyle Gudsell
Physical Effects Assistant - Miniatures Sven Harens
   
POST PRODUCTION - EDITORIAL
Co-Producer/Supervising Editor Jamie Selkirk
Post Production Supervisor
Post Production Supervisor
Rosemary Dority
Jonas Thaler
Editor – Film 1 John Gilbert
Editor – Film 2 Mike Horton
First Assistant Editor Peter Skarratt
Assistant Editor
Assistant Editor
William Campbell
John Lee
Editorial VFX Coordinator Jenny Vial
Animatics Editor- Film 1 Emma Haughton
Assistant Avid Editor Zane Holmes
Avid Operator – Film 2 Jabez Olssen
Apprentice Assistant Avid Editor Brett Skinner
Assistant Avid Editor Joanna Priest
Assistant Film Editor Cindy Bowles
Projectionist Dave Turnbull
Apprentice Film Assistant Brad Selkirk
Assistant Film Editor Mark Hawthorne
Film Conformer
Film Conformer
Film Conformer
Heather Small
Alan Woodruff
Annie Collins
Editorial Production Assistant Meredith Dooley
Editorial Runner Megan Fowlds
   
POST PRODUCTION - SOUND
Supervising Sound Editor/Co-designer Ethan Van der Ryn
Sound Designer David Farmer
Supervising Sound Editor Mike Hopkins
Sound FX Editor
Sound FX Editor
Sound FX Editor
Sound FX Editor
Sound FX Editor
Sound FX Editor
Tim Nielsen
John McKay
Brent Burge
Craig Tomlinson
Hayden Collow
David Whitehead
Assistant Sound Editor
Assistant Sound Editor
Chris Ward
Katy Wood
1st Assistant Sound Editor Peter Mills
Dialogue Editor
Dialogue Editor
Dialogue Editor
Dialogue Editor
Jason Canovas
Chris Todd
Mark Franken
Ray Beentjes
Assistant Editor – Dialogue Martin Kwok
Sound IT Support Chris Winter
Production Assistant Penelope Jones
Re-recording Mixer
Re-recording Mixer
Re-recording Mixer
Chris Boyes
Michael Semanick
Gethin Creagh
Additional Re-recording Mixer Michael Hedges
Foley Artist
Foley Artist
Phil Heywood
Simon Hewitt
Foley Engineer Martin Oswin
Additional Foley
Additional Foley
Robyn McFarlane
Narelle Ahrens
   
PREVIZ
3D Animator Kyle D Ashley
3D Artist
3D Artist
3D Artist
3D Artist
3D Artist
Richard Moore
Richard Hopkins
Imery Watson
Jake Lee
David Scott
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Storyboard Shader
Andrew Burdan
Chris Carew
Jason Secto
Jonathon Brough
Catherine Howarth
Sasha Lees
Greta Howe
Ross Payne
Loren Yeabsley
   
PUBLICITY/STILLS
Publicist Claire Cooper (nee Raskind)
Assistant Publicist Melissa Booth
Merchandising Coordinator Alyson McRae
Stills Photographer Pierre Vinet
Scenic Unit Stills Photographer Craig Potton
Stills Assistant
Stills Assistant
Stills Assistant
Marie Campbell
David Brunette
Ingrid Sage
   
SECURITY
Security Coordinator Barry Thomson
Security Asistant John Milne
Watchman / Caretaker
Watchman / Caretaker
Brian Fenton
Robert Greene
   
SOUND
Sound Recordist Hammond Peek
Boom Operator Corrin Ellingford
Guide Track Effects Sound Recordist Eoin Cox
Sound Recordist Second Units
Sound Recordist Second Units
Malcolm Cromie
Ken Saville
Boom Operator Second Units
Boom Operator Second Units
Matt Cuirc
Luke Goodwin
   
STUNTS
Stunt Coordinator George Marshall Ruge
Swordsmaster & Artist Action Bob Anderson
Horse Master
Horse Master
Horse Master
Casey O’Neill
John Scott
Lyle Edge
Assistant Stunt Coordinator Daniel W Barringer
New Zealand Stunt Coordinator
New Zealand Stunt Coordinator
Kirk Maxwell
Paul Shapcott
Stunts Department Assistant Alice Capper-Starr
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Stunt Performer
Greg Morrison
Jeff Lawrence Barber
Tim Wong
Tim McLachlan
Lani M Jackson
David J Muzzerall
Morgan Evans
Brett Beattie
Branko Dordevich
Robert Young
Justin Carter
Augie Davis
Mana Hira Davis
Winham (Moo) Hammond
Jacob Tomuri
Billy (Roy) Taylor
Are Karati
Vincent Roxburgh
Allan Smith
Jason Tahu
Steve Drage
Andrew B. Stehlin
Marcello Vuljan
Shelley Hodder
Trevor Bau
Sala Baker
Jeremy Reginald Sciascia
Lance Nigel Louez
Barrie Rice
Gregory Paul Lane
Marcus Thorne
Rodney Cook
Steve Reinsfield
Mark Newnham
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Stunt Performer Additional
Neil Dwight
Gene Sadler
Brendan Young
Dallas Poll
Ashley Gibson
Joshua Randall
Gareth Courtney
Robert Cooper
Ken Reinsfield
Bob Reinsfield
James Waterhouse-Brown
Nooroa Poa
Daniel Andrews
Duncan Dwight
Shayne Blaikie
Matthew Breen
Sean Button
Adam Campbell
Shaughan Campbell
Bronson Steele
Ryan Carey
Ben Cooke
Clinton Elvy
Joseph Fa'amaoni
Albert Heimuli
Thomas Kiwi
Fraley Cerutti
Jonathan Costello
Polly Baigent
Shane Dawson
Sharom James-Norman
Slade Leef
Glen Levy
Aaron Lupton
Tony Marsh
Steve McQuillan
Allan Poppleton
Campbell Rousselle
Mark Rounthwaite
Stuart Thorp
Saeed Zamiri
Tyrone Bell
   
TRANSPORT
Transport Manager Ravi Dubé
Transport Coordinator Murray O’Neil
Transport Co-Coordinator Glenn Shaw
Weta Workshop Transport
Coordinator
Reg Gibson
Transport Assistant Tamsin Webber
On Set Transport Coordinator
On Set Transport Coordinator
On Set Transport Coordinator
Carl McHugh
Kent Greenwood
Aaron Gibson
On Set Transport Coordinator –
2nd Unit
Arthur Matthews
Assistant On Set Transport - 2nd Unit Michael Strickland
Cast Driver
Cast Driver
Art Fell
Betty Graham
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Driver
Zane Strickland
Brent Ormsby
Vicky Hancock
Bruce Bartley
Georgina Wells
Te Rangi Tinirau
Colin Strickland
Jerram Murray
Spencer Faulkner
Stu Karena
Alistair Howden
Jim Martin
Transport Engineer Gary Tudor
Transport Maintenance Rob Koch
   
VISUAL EFFECTS
Visual Effects Supervisor Jim Rygiel
Visual Effects Consultant Mark Stetson
Visual Effects Production Manager Libby Hazell
VFX Production Coordinator Aaron Cowan
Visual Effects Production Assistant Kirsty Lancaster
Production Assistant
Production Assistant
Lisa Thomas
Mary Connolly
VFX Art Director
VFX Art Director
Paul Lasaine
Jeremy Bennett
Previz/VFX Art Department Coordinator Marion Davey
Photoshop Artist Gus Hunter
   
WARDROBE
Costume Designer Ngila Dickson
Wardrobe Manager Janis MacEwan
Wardrobe Coordinator Elizabeth (Liz) McGregor
Wardrobe Supervisor Carolyn Fenton
Wardrobe Assistant Supervisor Samantha Brown
Wardrobe Office Coordinator Pip Lingard
Milliner/Cobbler Hayley May
Wardrobe Illustrator / Breakdown Silvana Sacco
Textile Artist Libby Dempster
Breakdown Assistant Thomas Caddy
Wardrobe Runner Cilla Leckie
Head WardrobeStandby Emma Harre
Assistant Wardrobe Standby
Assistant Wardrobe Standby
Chantelle Bowkett
Kirsten Sach
Standby Wardrobe Paula Goodall
Assistant Standby Wardrobe Simone Knight
Assistant Wardrobe Standby Jenny Ross
Head Standby Wardrobe Second Units Sian Evans
Standby Wardrobe (splinter unit) Amanda Neale
Standby Wardrobe Second Units Francesca King
Assistant Wardrobe Standby
Second Units
Catherine Anderton
Assistant Wardrobe Standby
Second Units
Ylona McGinity
Assistant Wardrobe Standby
Second Units
Jane Wilson
Assistant Wardrobe Standby
Second Units
Anna Bosley
Assistant Wardrobe Standby
Second Units
Andrea Plested
Extras Wardrobe Coordinator Bob Buck
Extras Standby
Extras Standby
Cathy Pope
Paula MacEwan
Extras Dresser Vanessa Kirkham
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Extras Dresser (casual)
Kathy Waghorn
Joanna Fitzgerald
Sophie Mills
Liza Bishop
Sam Wilson
Tina Symonds
Cathrine Dawson
Leonie Rollings
Wardrobe Assistant - Extras Jasmin Easterbrook
Wardrobe Extras Assistant - On Set Jamie MacEwan
Wardrobe Assistant - Harad Miranda Brown
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Wardrobe Assistant
Erica Hackell
Susan Casey
Monique Cornes
Jessica Joe
Lachlan Mayclair
Joy Hanson
Troy Climo
Mirinda Penny
Helen Morrish
Mary Petelo
Jeweller Jasmine Watson
Assistant Jeweller Kristelle Plimmer
Head Pattern-Maker Pauline Laws
Wardrobe Pattern-Maker Kerry Robinson
Wardrobe Cutter
Wardrobe Cutter
Wardrobe Cutter
Wardrobe Cutter
Miriam Christie
Sarah Shepherd
Alison Hills
Tracy Duffy
Wardrobe Machinist
Wardrobe Machinist
Wardrobe Machinist
Wardrobe Machinist
Wardrobe Machinist
Nikki Hann
Julie Zavala-Ron
Sheree Roud
Loan Thi Dang
Josh Morris
Sample Machinist Jackie M Speedy
Laundry Martine Bairstow
Dyer
Dyer
Annie Tatton
Anna Woolhouse
Dyer / Printer Sue Franklin
Location Laundry Dionne Arahanga
   
WETA WORKSHOP
Head of Department Richard Taylor
PA to Richard Taylor Jacq Burrell
Workshop Manager Tania Rodger
Accountant Andrew Smith
Senior Production Manager Annette Wullems
Production Manager – Assistant Hannah Bianchini
Operations Manager Savannah Green
Production Manager Kim Rickard
Weta On Set Coordinator
Weta On Set Coordinator
Lisa Wildermoth
Jamie Wilson
Buyer Tich Rowney
Production Assistant Nicci Lock
Office Coordinator Pip Reisch
Designer / Sculptor
Designer / Sculptor
Designer / Sculptor
Designer / Sculptor
Designer / Sculptor
Designer / Sculptor
Designer / Sculptor
Mike Asquith
Jamie Beswarick
Shaun C Bolton
Daniel Falconer
Warren Mahy
Ben Wootten
Sacha Lees
Workshop Supervisor Jason Docherty
Senior Prosthetics Technician Brad Greenwood
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Creature / Prosthetics Technician
Ed Biasi
Freya Blackwood
Carola Brockhoff
Rob Burns
Norman Cates
Woody Clayton
Chris Covich
John Craney
Jorkas Damen
Sarah Durno
Susan Durno
Xander Forterie
Vance Hartwell
Ben Hawker
Luke Hawker
Darran Holmes
Nori Honda
Tanya Marriott
Rich Mayberry
Les Nairn
Megumi Ogo
Roman Reyes
Rogier Samuels
Gareth Selwood
Carlos Slater
Steve Unwin
Mark Viniello
Senior Paint FX Technician Alastair Maher
Paint FX Technician
Paint FX Technician
Paint FX Technician
Paint FX Technician
Gary Bennett
Jonathan Brough
Sourisak Chanpaseuth
Tony Ferrier
Senior Prosthetics Supervisor
Senior Prosthetics Supervisor
Senior Prosthetics Supervisor
Senior Prosthetics Supervisor
Marjory Hamlin
Gino Acevedo
Kym Sainsbury
Dominie Till
Prosthetics Make Up Effects
Prosthetics Make Up Effects
Prosthetics Make Up Effects
Prosthetics Make Up Effects
Prosthetics Make Up Effects
Prosthetics Make Up Effects
Prosthetics Make Up Effects
Karen Adcock
Andrew Beattie
Sean Foot
Bill Hunt
Tami Lane
Dan Perry
Deb Watson
Prosthetic Trainee Shannon Oliver
Weta Art Director Kayne Horsham
Armour Weapons Head of Department Gary Mackay
Armour Weapon Leather Craftsman Mike Grealish
Armoursmith
Armoursmith
Stu Johnson
Warren Green
Senior Chain Maille Technician Carl Payne
Chain Maille Technician
Chain Maille Technician
Chain Maille Technician
Erica Andersen
Kerry McSaveney
Christopher Smith
Swordsmith Peter Lyon
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Armour Weapons Technician
Gudrun Abbott
Michael Abbott
Matt Appleton
Jeremy Barr
Clare Beaton
Lesley Bourkes-Harding
Matt Brebner
Michele Bryant
John Caldwell
Glyn Carter
Alex Dyer
Chris Guise
John Harding
John Harvey
Michael Hughes
Simon Jay
Simon Lamason
Pietro Marson
Robynne McIntyre
Nardeen Mitchell
Brad Murphy
Paul Murphy
Kent Parker
Fenella Probert
Jeremy Ryder
Heidi Skeet
Ben Stenbeck
Suzanne Sturrock
Neil Testa
Janet Thomas
Wineke Van’thof
Adrian Walker
Paul Walton
Annemiek Weterings
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Armour Weapons Technician/Standby
Greg Allison
Keith Barclay
Dave Barson
Morgan Boehringer
Angela Brown
Duncan Brown
Hamish Brown
Lyndon Burford
Tim Castelow
Byron Darling
Joe Dunckley
Rob Gillies
Darin Gordine
Paul Hambleton
John Howlett
Sukhita Langford
Joe Lindsay
Raymond Massa
Donald Mawson
Fiona McDonald
Gareth McGhie
Pranee McKinlay
Ben Price
Shane Rangi
Ian Ruxton
Emily-Jane Sturrock
Greg Tozer
Tim Tozer
Michael Wallace
Simon Ward
Carlos Wedde
Senior Hair Technician Lynne Walsh
Hair Technician
Hair Technician
Hair Technician
Hair Technician
Hair Technician
Hair Technician
Hair Technician
Megan Bint
Gilly Fiford
Hil Irwin
Tom Merito
Gavin Skudder
Fiona Sole
Sharon Thomas
Senior Mechanist / Engineer
Senior Mechanist / Engineer
Dominic Taylor
Bill Thomson
Mechanist / Engineer
Mechanist / Engineer
Mechanist / Engineer
Gordon Barrell
Warren Beaton
Tama Berklejohn
Senior Miniature Builder
Senior Miniature Builder
John Baster
Mary Maclachlan
Miniature Unit HOD Model Tech Paul van Ommen
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Miniature Builder
Rebecca Asquith
Frank Cowlrick
Michael Daczynski
Liam Dunstan
Andrew Durno
Jon Ewen
Simon Greenway
Nathan Hall
Brett Harman
Carey Howe
Iain Hutton
Roger Lewis
Tim Marwick
Bruce McNaught
Neil Schrader
Mathew Smith
David Tremont
Rob Uivel
Tim Wigmore
Miniatures Lava Technician Scott Schneider
   
WETA DIGITAL
Animation Designed & Supervised by Randall William Cook
VFX Producer Eileen Moran
Chief Technical Officer Jon Labrie
VFX Art Director Christian Rivers
Software Development Supervisor Richard Addison-Wood
Animation Supervisor Adam Valdez
VFX Cinematographer Brian Van’t Hul
3D Supervisor Wayne “Taz” Stables
3D Look Supervisor Steven Demers
2D Supervisor John Nugent
Digital Models Supervisor Matt Aitken
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Senior Animator
Stephen A. Buckley
Andrew Calder
Melanie Cordan
Steven Hornby
Heather Knight
Matthew Logue
Chad Moffitt
Carlos Rosas
Doug Sheppeck
Mike Stevens
Mary Victoria
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
3D Sequence Lead
Cory Bedwell
Greg Butler
Kiki Candela
Stephen Coren
Colin Doncaster
Randy Goux
Geoff Harvey
Seth Lippman
Brian Samuels
Mark Tait
3D TD
3D TD
3D TD
3D TD
3D TD
3D TD
3D TD
3D TD
3D TD
Elisabeth Arko
Kelly Bechtle-Woods
Julian Butler
Shine Fitzner
Matt Hightower
Matthias Menz
Jane O'Callaghan
Jamie Pilgrim
Roger Shortt
FX Software Developer Jim Callahan
FX Animator Lead Mike Perry
FX Animator
FX Animator
FX Animator
FX Animator
FX Animator
FX Animator
Delphine Buratti
Raymond Hetu
Sandip Kalsy
Laure Lacroix
Sean Lewkiw
Michael Manza
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
2D Sequence Lead
Julian Bryant
Katie Hecker
Paul "Krusty" Kirwan
Alex Lemke
Mark Tait Lewis
Saki Mitchell
Elizabeth (Lisa) Moore
Alfred Murrle
Charles Tait
GG Heitmann Demers
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Compositor
Colin Alway
Patrick Bergeron
Roger Bolton
Jon Bowen
Sonia Calvert
Paul Conway
David Houghton-Williams
Claire Inglis
Fred Place
Tom Proctor
Theresa Ellis Rygiel
2D Software Developer Shane Cooper
2D Colourist Holly Acton
Matte Painting Lead Max Dennison
Senior Matte Painter
Senior Matte Painter
Senior Matte Painter
Yanick Dusseault
Wayne Haag
Roger Kupelian
Matte Painter
Matte Painter
Matte Painter
Laurent Ben-Mimoun
Michael Lloyd
Richard Mahon
Conceptual Digital Visualization Gray Horsfield
Environment TD Hiroaki Muramoto
Digital Modeller
Digital Modeller
Digital Modeller
Digital Modeller
Digital Modeller
Digital Modeller
Kyla Bendall
Glen Christie
Yvonne Cuthbert
Bradford deCaussin
Andrea Merlo
Robert O'Neill
Creature Supervisor Eric Saindon
Pre-Pro Shading Supervisor Guy Williams
Texture Painter Lead Darren Bedwell
Rotoscope Shading Supervisor Greg Shimp
Senior Paint Artist Hillary Covey
Motion Editor Lead Sandra Warren
Senior Creature TD
Senioir Creature TD
Senior Creature TD
Senior Creature TD
Senior Creature TD
Felix Balbas
Dana Peters
Bay Raitt
Jason Schleifer
Paul Story
Creature TD
Creature TD
Creature TD
Patricia Pawlak
David Scott
Stephen Unterfranz
Shader Writer
Shader Writer
Shader Writer
Shader Writer
Shader Writer
John Anderson
Robert Shrider
Kevin Smith
Chu Tang
Paul McInnes
Texture Painter
Texture Painter
Texture Painter
Texture Painter
Texture Painter
Texture Painter
Miles Bellas
Paul Campion
Mel James
Jennifer Jung Kim
Sergei Nevshupov
Rainer Stolle
Massive Software Developer & Supervisor Stephen Regelous
Senior Massive Crowd TD Jon Allitt
Lead Massive Crowd TD Mike Morasky
Motion Tree Designer Carrie Thiel
Massive Crowd TD
Massive Crowd TD
Massive Crowd TD
Massive Crowd TD
Massive Crowd TD
Massive Crowd TD
Massive Crowd TD
Paul Charisse
John Haley
Joosten Kuypers
Ollie Rankin
Geoff Tobin
Lila Veseley
Lisa Wild
Mocap Supervisor
Mocap Supervisor
François Laroche
Greg Allen
Motion Editor
Motion Editor
Motion Editor
Kyle Ashley
Patrick Runyon
Iwan Scheer
Lead Performance Animator Ramon Rivero
Mocap TD Xiaohong Liu
Mocap Technician James Van Der Reyden
Mocap Prop Design Frank Cowlrick
Camera TD
Camera TD
Camera TD
Camera TD
Camera TD
Camera TD
Camera TD
Camera TD
Lee Bramwell
Erina Fon
Alex Kramer
Jake Lee
Sean Mathiesen
Tim McCallum
Matt Mueller
Stephan Remstedt
Senior Software Developer Jeff Hameluck
Software Developer Philip Hunter
Software Engineer Bret Hughes
Survey Software Developer Nick McKenzie
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Rotoscope Artist
Paula Bell
David Brunette
Jim Croasdale
Alex Mein-Smith
Barry Metin
Jemma Mulholland
George Oliver Jr
Emrys Plaisted
Sue Scott
Kara Vandeleur
Christine Watkins
Katy Williamson
Paint Artist
Paint Artist
Paint Artist
Paint Artist
Quentin Hema
Helen Paul
Donny Rausch
Phil Van Der Reyden
Line Producer Robert Schajer
Facilities Manager Suzanne Labrie
Sequence Coordinator
Sequence Coordinator
Sequence Coordinator
Sequence Coordinator
Sequence Coordinator
Keith Foston
Cheryl Kerr
Cyndi Ochs
Sandy Taylor
Naomi Bowden
Human Resources Manager
Human Resources Assistant
Rachel Thompson
Susie Kleis
Production Accountant Steve Bayliss
Accounts Assistant Heather Kinaston-Smith
Assistant to VFX Producer Ema Pomare
2D Coordintor Steven McKendry
3D Coordinator Clare Burgess
Motion Coordinator Mahria Sangster
Matte Painting Coordinator Anne Taunga
Schedule Coordinator Genevieve McMahon
Digital Resource Coordinator Adrian Samuels
On-Set Digital Supervisor Ben Pierre
Senior Pre-Pro Coordinator Nick Booth
2D Assistant Campbell Rose (move)
Facility Receptionist Mia Askew
Production PA/Runner
Production PA/Runner
Production PA/Runner
Production PA/Runner
Production PA/Runner
Production PA/Runner
Production PA/Runner
Mike Gunn
Rob Mokaraka
Sarah Morse
Jacqui Pryor
Daniel Story
Alistair Tye-Samson
Michael Wallis
On-Set Survey Technician
On-Set Survey Technician
On-Set Survey Technician
On-Set Survey Technician
On-Set Survey Technician
On-Set Survey Technician
On-Set Survey Technician
Malcolm Angell
Chris Brown
Hannah Clarke
Richard Hopkins
Andrew Lawton
Nic Marrison
Dale Pugh
VFX Editor Matt Holmes
Assistant Editor
Assistant Editor
Zoe Lamaera
Lucas Putnam
Editorial Assistant
Editorial Assistant
Martin Simcock
Jade Lorier
Head of Digital Imaging Pete Williams
Scan/Record Technician Mohan Ramachandran
Digital Operations Manager Milton Ngan
Technical Support Manager Rebecca Downes
Data Operations Manager Shane McEwan
Technical Assistant Niklas Preston
Production Engineer
Production Engineer
Production Engineer
Ben Britton
Tomek Piatek
David Gilligan
Technical Systems Assistant Alexandra Cook
Systems Administrator
Systems Administrator
Systems Administrator
Systems Administrator
Systems Administrator
Evan Fraser
Paul Gunn
Campbell March
James Millington
Campbell Taylor Fairweather
Render Wrangler
Render Wrangler
Render Wrangler
Render Wrangler
Aaron Caskey
Loren Brookes (add)
Graeme Demmocks (add)
Marco Vidaurre (add)

Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist
Additonal Artist

Tim Baier
Lloyd Lee Barnette
Lyse Beck
Christopher Burn
Jolene McCaffrey
Kate Choi
Tim Crosbie
Nicholas Gervay
Carl W. Hooper
Eric Jennings
Kent Lidke
Barbara Meyers
Ed Plant
Rasha Shalaby
Jon Tanimoto
Tim Teramoto
Lila Vesley
Matt Welford
Visual FX Producer R & D/Pre Charlie McClellan
Digital FX Supervisor R & D/Pre John Sheils
Production Manager R & D/Pre Albert Mason
Assistant to R & D VFX Producer Lisa Josephs
   
   
 

"Jeg fortalte ham det aldri, men den var verd mer enn hele Hobsyssel og alt som i det er" Frodo sa ikke noe, men han stakk hånden inn under blusen og rørte ved ringene på brynjen. Han var overveldet ved tankten på at han hadde gått rund med en verdi lik hele Hobsyssel under jakken."

<<<Tilbake

Til toppen


Se hva som skjer denne måneden


Nedtellinger
0 dager, 0 timer, 0 min
til første Hobbiten-film

0 dager, 0 timer, 0 min
til andre Hobbiten-film

Mest sette sider
Tolkienforumet
Bildegalleriet
Quizzene
Språksidene
Kart over Midgard

Søk i siden

STøtt siden

Gå inn på webshoppen her!

Forum og Chat
Gå til chatten
****
Bli med i Tolkienforumet!

Crew
Posting
Les e-mail
Admin

topp50

Se hele Tolkien Topp 50

Tolkienforeninger













Utvalgte partnere




Denne siden er laget og oppdateres kun av private personer. Hvis du ønsker å bruke noe fra denne siden settes det pris på om du tar kontakt. Hvis du ønsker et sidekart - trykk her. Skrivefeil og feil på navn, steder osv vil alltid forekomme. Finner du noen på denne siden settes det pris på om du tar kontakt. Innhold © 1999-2011.