Tilbake til hovedsiden


Tolkiens liv
Forfatteren
Påvirkninger
Bibliografi
Bilder

Ringenes Herre
Hobbiten
Silmarillion
Ufullendte Fort.
Alle andre(stor)

Quenya
Quenyakurs
Sindarin
Vestrønt
Telerin
Doriathrin
Menneskespråk
Nandorin
Gammel Sindarin
Ilkorin
Avarin
Entisk
Valarin
Primitivt alvisk
Uttale
Skrive alvisk
      oversettelse av
      Amanye Tenceli


Tolkienforumet
Tolkienleksikonet
Dikt og sanger
Kart
Bildegalleri
Filarkiv
Stamtrær
Linker
Konkurranser
Artikler
Downloads
Quizer

Årenes løp
Språk
Raser
Personer

Skuespillerne
Traileren
Sceneliste
Bak kamera
Manuskript
Om innspillingen
Fakta
Downloads
Bilder

Spillsonen
Spillene
Downloads
Offisielle sider
Screenshots

Nyheter
Arkiv 2003
Arkiv 2002

Forum
Chat
Chat-quotes
Gjestebok
Om siden
Kontakt meg
Annonsere her?
Mailingliste
Vi ønsker
Søk i denne siden
Moroting
Partnere
Sponsoratet
Webshop
Gammelt design
Sidekart
Tolkien Topp50
FORENINGEN NATSE TOLKIENO:
Om FNT
Vedtekter for FNT
Styret i FNT


Komplett liste over medvirkende i To Tårn

Director/Producer/Writer Peter Jackson
Writer/Producer Fran Walsh
Writer Philippa Boyens
Writer Stephen Sinclair
Producer Barrie M. Osborne
Executive Producer Mark Ordesky
Executive Producer Bob Weinstein
Executive Producer Harvey Weinstein
Executive Producer Robert Shaye
Executive Producer Michael Lynne
Director of Photography Andrew Lesnie, A.C.S.
Production Designer Grant Major
Film Editor Michael Horton with Jabez Olssen
Co-Producer Rick Porras
Co-Producer Jamie Selkirk
Costume Designer Ngila Dickson
Costume Designer Richard Taylor
Music Composed, Orchestrated and Conducted by Howard Shore
Special Make-Up, Creatures, Armour and Miniatures Richard Taylor
Visual Effects Supervisor Jim Rygiel
Unit Production Manager Nikolas Korda
Unit Production Manager Zane Weiner
First Assistant Director Carolynne Cunningham
Key Second Assistant Director Guy Campbell
Second Assistant Director Marc Ashton
Executive In Charge Of Production Carla Fry
Executive In Charge Of Finance Paul Prokop
Executive In Charge Of Post Production Jody Levin
Executive In Charge Of Visual Effects Lauren Ritchie
Conceptual Designer Alan Lee
Conceptual Designer John Howe
Supervising Digital Colourist Peter Doyle
Supervising Sound Editor/Co-Designer Ethan Van der Ryn
Supervising Sound Editor Michael Hopkins
Sound Designer David Farmer
Re-Recording Mixer Christopher Boyes
Re-Recording Mixer Michael Semanick
Re-Recording Mixer Michael Hedges
Additional Re-Recording Mixer Gary Summers
Makeup & Hair Design Peter Owen
Makeup & Hair Design Peter King
Stunt Coordinator George Marshall Ruge
Swordmaster Bob Anderson
Assistant Stunt Coordinator Daniel W. Barringer
Assistant Sword Master Kirk Maxwell
Stunt Rigger Paul Shapcott
Horse Stunt Coordinator Casey O'Neill
Coordinator Alice Capper-Starr
Stunt Performer Allan Smith
Stunt Performer Andrew B. Stehlin
Stunt Performer Are Manea Karati
Stunt Performer Brett Beattie
Stunt Performer Augie Davis
Stunt Performer Barrie Rice
Stunt Performer Branko Dordevich
Stunt Performer Jacob Tomuri
Stunt Performer David J. Muzzerall
Stunt Performer Greg (Danger) Morrison
Stunt Performer Gregory Paul Lane
Stunt Performer Lance Louez
Stunt Performer Jeff Barber
Stunt Performer Jeremy Sciascia
Stunt Performer Justin B. Carter
Stunt Performer Marcus Thorne
Stunt Performer Lani Jackson
Stunt Performer Mana Hira Davis
Stunt Performer Marcello Vuljan
Stunt Performer Sala Baker
Stunt Performer Morgan Evans
Stunt Performer Robert Young
Stunt Performer Rodney (Rj) Cook
Stunt Performer Tim Mclachlan
Stunt Performer Shelley Hodder
Stunt Performer Steve Drage
Stunt Performer Steve Reinsfield
Stunt Performer Winham (Moo) Hammond
Stunt Performer Tim Wong
Stunt Performer Trevor Bau
Stunt Performer Vincent Roxburgh
Supervising Art Director Dan Hennah
Art Director (Peter) Joe Bleakley
Art Director Rob Otterside
Art Director Phil Ivey
Art Director Mark Robins
Assistant Art Director Jules Cook
Assistant Art Director Ross Mcgarva
Assistant Art Director Jacqui Allen
Set Decorator Dan Hennah
Set Decorator Alan Lee
Second Unit Director John Mahaffie
Second Unit Director Geoff Murphy
Second Unit Director Of Photography Allen Guilford
Second Unit Director Of Photography John Cavill
Second Unit Director Of Photography Simon Raby
Second Unit Director Of Photography Richard Bluck
Second Unit Director Of Photography Nigel Bluck
Second Unit Director Of Photography Alun Bollinger
Second Unit Production Manager Carol Kim
Second Unit Production Managers Bridget Bourke
Second Unit First Assistant Director Simon Warnock
Second Unit First Assistant Director David Norris
Second Unit First Assistant Director Liz Tan
Second Unit First Assistant Director Richard Barker
Second Second Assistant Director Joanne Pearce
Second Second Assistant Director Skot Thomas
Second Unit Key Second Assistant Director Louise Harness
Second Unit Second Assistant Director Emma Cross
Second Unit Additional Second Assistant Director Stephanie Westrate
Second Unit Additional Second Assistant Director Marcus Levy
Second Unit Additional Second Assistant Director Edith Thompson
Third Assistant Director Eric Houghton
Third Assistant Director Chris Husson
Third Assistant Director Richard Matthews
Third Assistant Director Zo Hartley
U.K. Casting Director John Hubbard
U.K. Casting Director Amy MacLean
U.S. Casting Director Victoria Burrows
New Zealand Casting Director Liz Mullane
Australian Casting Director Ann Robinson
Set Production Assistant/Runner Star Olson
Set Production Assistant/Runner Katie Hutchinson
Set Production Assistant/Runner Robert Halcrow
Set Production Assistant/Runner Philip Capil
Set Production Assistant/Runner Hana Sullivan
Set Production Assistant/Runner Emma Simmers
Financial Controller Elena Azuola
Production Coordinator Elaine Burt
Production Coordinator Niccola Sanderson Belcher
Production Coordinator Aubrey Tredget
Production Coordinator Kristie Breslin
Assistant Production Coordinator Emily Lascelles
Assistant Production Coordinator Jeanne Stuart
Assistant Production Coordinator Fran Davey
Assistant Production Coordinator Brent Robb
Assistant To Peter Jackson & Fran Walsh Jan Blenkin
Assistant To Peter Jackson & Fran Walsh Josie Leckie
Assistant To Barrie M. Osborne Janine Abery
Assistant To Barrie M. Osborne Tanya Buchanan
Producer's Assistant Angela Van De Weerdhof
Assistant To Geoff Murphy Kivani Moriarty
Travel & Accommodation Coordinator Matthew Dravitzki
Travel & Accommodation Coordinator Liz Taege
IT Support Reece Geraghty
IT Support Duncan Nimmo
IT Support Helene Takacs
Production Assistant/Runner Natalie Crane
Production Assistant/Runner Lauren Anderson
Production Assistant/Runner David Williams
Production Assistant/Runner Nigel Nally
Production Assistant/Runner Jonathan Harding
Production Assistant/Runner Angela Waller
Production Assistant/Runner Cindy Kahu
Production Assistant/Runner Phil 'the Hand' Shaw
Production Assistant/Runner Liz Hewson
Production Assistant/Runner Troydon Lil
Production Assistant/Runner Lee Harrison
Production Assistant/Runner Kate Kennedy
Production Assistant/Runner Ford Northfield
Production Assistant/Runner Andy Cooper
Production Assistant/Runner Olivia Holmes
Wingnut Production Assistant Caroline Mackay
Wingnut Production Assistant Cilla Leckie
Wingnut Films Runner Carter Nixon
Wingnut Films Accountant Linda Klein-Nixon
Accountant Rick Baer
Accountant Emma Bendell
Accountant Averil Mawhinney
Accountant Linus Murphy
Accountant Assistant Dianne Sugden
Accountant Assistant Anne-Marie Davenport
Accountant Assistant Dominique Fromont
Accountant Assistant Fa Suluvave
Accountant Assistant Philippa Race
Accountant Assistant Marc Tyron
Payroll Denise Steele
Payroll Sebastian Marr
Payroll Andrew Cochrane
Aerial Unit Director Of Photography Phil Pastuhov
Aerial Unit Director Of Photography David Nowell
Camera Pilot Alfie Speight
Camera Operator Peter Mccaffrey
Camera Operator Cameron Mclean
Camera Operator Gerry Vasbenter
Camera Operator John Day
Camera Operator Rewa Harre
Focus Puller Colin Deane
Focus Puller Ulric Raymond
Focus Puller Dean Mccarroll
Focus Puller Paul Samuels
Focus Puller Adam Clarke
Focus Puller Jac Fitzgerald
Focus Puller Ian Mccarroll
Focus Puller Malcolm York
Focus Puller George Binnersley
Focus Puller Luke Thomas
Clapper/Loader & Camera Assistant Andrew Mcgeorge
Clapper/Loader & Camera Assistant Sean Kelly
Clapper/Loader & Camera Assistant Callan Green
Clapper/Loader & Camera Assistant Kylie Plunkett
Clapper/Loader & Camera Assistant Charles Edwards
Clapper/Loader & Camera Assistant Louise Moore
Clapper/Loader & Camera Assistant Jock Fyfe
Clapper/Loader & Camera Assistant Andrew Stroud
Clapper/Loader & Camera Assistant Jason White
Clapper/Loader & Camera Assistant Adam Clark
Clapper/Loader & Camera Assistant Philip Smith
Trainee Stephanie Kuttner
Spacecam Technician Gerald Ganger
Wescam Technician Doug Monte
Video Assist Operator Craig Madoc
Video Assist Operator Simon Currie
Video Assist Operator Anthony Sumich
Video Assist Operator Guy Pottinger
Video Assistant Lucy Bowey
Video Assistant Richard Shaw
Video Assistant Michaela Maguire
Video Assistant Jonny Bundellu
Video Assistant Anthony Stehr
Production Sound Mixer Hammond Peek C.A.S
Boom Operator Corrin Ellingford
Boom Operator Matt Cuirc
Boom Operator Luke Goodwin
Sound Recordist Ken Saville
Sound Recordist Malcolm Cromie
Cable Eoin Cox
Script Supervisor Victoria Sullivan
Script Supervisor Oksana Sokol
Script Supervisor Dianne Moffatt
Script Supervisor Pat Robins
Supervising Chief Lighting Technician Brian Bansgrove
Chief Lighting Technician Colin Chase
Chief Lighting Technician Simon Lythgoe
Chief Lighting Technician David Brown
Chief Lighting Technician Stewart Sorby
Chief Lighting Technician Greg Nalder
Assistant Chief Lighting Technician Antony 'ants' Farrell
Assistant Chief Lighting Technician Warrick Peace
Assistant Chief Lighting Technician Henare Mato
Assistant Chief Lighting Technician Joe Stick
Assistant Chief Lighting Technician Simon Ranginui
Lighting Technician Keri Manuel
Lighting Technician Chris Ruane
Lighting Technician Giles Cockburn
Lighting Technician James Kennedy
Lighting Technician Jamie Couper
Lighting Technician Andrew Ayrton
Lighting Technician Jacob Bridge
Lighting Technician Mathew Ranginui
Lighting Technician Jamie Nevill
Lighting Technician Dave Anderson
Lighting Technician Richard (Poss) Hogan
Lighting Technician Sam Marshall
Lighting Technician Matt Denton
Lighting Technician Jon Barltrop
Lighting Technician Hendrik De Jong
Lighting Technician Ollivier Ballister
Lighting Technician Dan Rabarts
Lighting Technician Byron Sparrow
Gene Operator Nigel Maclaurin
Gene Operator Stacey Hoggard
Gene Operator Alan Baird-Smith
Rigging Craig Bryant
Rigging Chris Palmer
Rigging Jason Robertson
Rigging Michael Hughes
Rigging Stephen Head
Rigging Ross Butler
Lighting Coordinator Alex Cross
Lighting Console Operater Nigel Percy
Lighting Console Operater Sam Mclean
Lighting Storeman Julian Baier
Lighting Trainee Jessica Bluck
Key Grip/Motion Control J C (Harry) Harrison
Supervising Key Grip Tony Keddy
Key Grip Hamish Mcintyre
Key Grip Terry Joosten
Key Grip Murray Love
Key Grip Paul Murphy
Dolly Grip Andy Reid
Dolly Grip Dean Maxted
Dolly Grip Keith Watkins
Best Boy Damien Kwocksun
Best Boy Geoff Tait
Best Boy Melissa Ririnui
Best Boy Dion Hartley
Grip Coordinator Annie Frear
Technicial Continuity Helen Mcnamara
Lunar Crane OP Blair Muschamp
Grip Huw Griffiths
Grip Paul Sawtell
Grip Kayne Asher
Grip Wayne Subritzky
Grip Grant Harvey
Grip Brent Marsden
Grip Aaron Rangi
Grip Rob Mita
Grip Marc Sim
Grip Joel Mcqueen
Grip Whare Jason Davis
Business & Legal Affairs Executive Suzanne Rosencrans
Executive In Charge Of Film Investment Andrew Matthews
New Line Controller Jon Davidson
Production Attorney Scott Kanyuck
Contract Administrator Sonya Thompsen Halsey
Contract Administrator H. Matthew Israel
New Line Coordinator Emily Glatter
Publicist Claire Raskind Cooper
Assistant Publicist Melissa Booth
Stills Photographer Pierre Vinet
Landscape Stills Photographer Craig Potton
Additional Stills Chris Coad
Special Projects Coordinator Alyson Mcrae
Wardrobe Manager Janis Macewan
Wardrobe Coordinator Elizabeth (Liz) Mcgregor
Wardrobe Supervisor Carolyn M. Fenton
Extras Coordinator Bob Buck
Jeweller Jasmine Watson
Wardrobe Manufacturing Hayley May
Wardrobe Manufacturing Philippa Lingard
Wardrobe Manufacturing Libby Dempster
Wardrobe Manufacturing Kerry Robinson
Wardrobe Manufacturing Silvana Sacco
Wardrobe Manufacturing Jackie Speedy
Wardrobe Manufacturing Pauline Laws
Wardrobe Manufacturing Mirinda Penny
Wardrobe Manufacturing Annie Tatton
Wardrobe Manufacturing Samantha Brown
Wardrobe Manufacturing Sue Franklin
Wardrobe Manufacturing Alison Hill
Wardrobe Manufacturing Susan Casey
Wardrobe Manufacturing Julie Zavala Ron
Wardrobe Manufacturing Miriam Christie
Wardrobe Manufacturing Sarah Shepherd
Wardrobe Manufacturing Monique Cornes
Wardrobe Manufacturing Lachlan Mayclair
Wardrobe Manufacturing Erica Hackell
Wardrobe Manufacturing Jessica Joe
Wardrobe Manufacturing Kristelle Plummer
Wardrobe Manufacturing Tom Caddy
Wardrobe Manufacturing Tracy Duffy
Wardrobe Manufacturing Joy Hanson
Wardrobe Manufacturing Martine Bairstow
Wardrobe Manufacturing Jasmin Easterbrook
Wardrobe Manufacturing Emma Lumley
Wardrobe Manufacturing Sheree Roud
Wardrobe On-Set Emma Harre
Wardrobe On-Set Sian Evans
Wardrobe On-Set Chantelle Bowkett
Wardrobe On-Set Paula Goodall
Wardrobe On-Set Francesca King
Wardrobe On-Set Simone Knight
Wardrobe On-Set Amanda Neale
Wardrobe On-Set Kirsten Sach
Wardrobe On-Set Andrea Plested
Wardrobe On-Set Paula Macewan
Wardrobe On-Set Jane Wilson
Wardrobe On-Set Catherine Anderton
Wardrobe On-Set Anna Bosley
Wardrobe On-Set Sophie Mills
Wardrobe On-Set Ylona Mcginty
Wardrobe On-Set Liza Bishop
Key Makeup & Hair Jose L. Perez
Makeup & Hair Jeremy Woodhead
Makeup & Hair Rick Findlater
Makeup & Hair Janine Schneider
Makeup & Hair Lenore Stewart
Makeup & Hair Kerryn Roberts
Makeup & Hair Nancy Hennah
Makeup & Hair Vivienne Macgillicuddy "Bliss"
Makeup & Hair Margaret Aston
Makeup & Hair Noreen Wilkie
Makeup & Hair Tera Treanor
Makeup & Hair Allie Rutherford
Makeup & Hair Davina Lamont
Makeup & Hair Tanya Travis
Makeup & Hair Emma Moncrieff
Makeup & Hair Catherine Mcguire
Makeup & Hair Gail Wilson
Makeup & Hair Angela Mooar
Wig Technician Caroline Turner
Optometrist Andrew Black
Wigmaker Jessica Lalande
Wigmaker Gail Taylor
Wigmaker Debbie Fitzpatrick
Wigmaker Elizabeth Pick
Wigmaker Louise Leonard
Cultural Fighting Style Tony Woolf
Translator Nutjaporn (Bow) Swasdiprom
Translator Pon Swamy Gounder
Supervising Dialect Coach Andrew Jack
Dialect Coach Róisín Carty
Assistant Dialect Coach Linda Cartwright
Tolkien Language Translation David Salo
Art Department Manager Chris Hennah
Art Department Coordinator Brigitte Yorke
Art Department Coordinator Roxane Gajadhar
Production Assistants/Runner Danielle Osborne
Production Assistants/Runner James Wallace
Production Assistants/Runner Penny Towns
Production Assistants/Runner Ruben Allen
Props Master Nick Weir
Props Buyer Nick Riera
Standby Prop Simon Bright
Standby Prop Joseph Wynyard
Standby Prop Simon Harper
Standby Prop Setu Lio
Standby Prop Victoria Mckenzie
Standby Assistant Patrick Walker
Standby Assistant Tristan (Stan) Alley
Standby Assistant Gareth Mills
Props Maker Tim Abbot
Props Maker Kevin Bradshaw
Props Maker Pete Butters
Props Maker Murray Hunter
Props Maker Daniel Kelly
Props Maker Vic Singe
Props Maker Hamish Wain
Props Maker Fiona Mcdonald
Props Maker Kim Ferguson
Props Maker Ben Beemsterboer
Props Maker Erwin Koedijk
Props Maker Robert Reedy
Props Maker John Shearman
Props Maker Lesley Earle Templeton
Props Maker Daniel Reeve
Props Maker Rod Tervoort
Props Maker Simon Hames
Props Maker Nick Hoddinot
Props Maker Chris Streeter
Props Maker Tony Drawbridge
Props Maker Rob Brown
Props Maker Steph Casey
Props Maker Wayne Roberts
Props Maker Steve Manning
Draughtsperson Clarke Gregory
Draughtsperson Russell Murray
Draughtsperson Tim Priest
Draughtsperson Helen Strevens
Draughtsperson Philip Thomas
Draughtsperson Kate Thurston
Draughtsperson Gareth Jensen
Model Maker Andrew Moyes
Model Maker Matthew Mellor
Construction Supervisor Ed Mulholland
Supervising Set Finisher Kerry Dunn
Greensmaster Brian Massey
Supervising Sculptor Sam Genet
Supervising Engineer Matt Wratten
Head Sculptor Brigitte Wuest
Sculptor Gary Hunt
Sculptor Heather Kilgour
Sculptor Virginia Lee
Sculptor Kirk Nicholls
Sculptor Bill Ryalls
Sculptor Anthony Marrow
Sculptor Jonathan Rodgers
Sculptor Dave Roy
Sculptor Stephen Belsten
Sculptor Ra Vincent
Sculptor David Guerin
Sculptor Andrew Mclay
Sculptor David Hegglun
Sculptor Andrew Baguley
Sculptor Daniel Aird
Set Dresser Amber Richards
Set Dresser Chris Meder
Set Dresser David Kolff
Set Dresser Gillian West-Walker
Set Dresser Judy Alley
Set Dresser Tanea Chapman
Set Dresser Ben Whale
Painter Giles Smith
Painter Chris Ramsay
Painter Mike Travers
Painter Troy Hannett
Painter Brian Campbell
Painter Wade Hannett
Painter Warren (Bino) Smith
Painter Stephen Crene
Painter Brett Larsen
Painter Richard Lomas
Painter Jason Holland
Painter Manu Pullyn
Painter Don Graham
Painter Paul Halton
Painter Henry Davies
Painter Saunoaga Lafai
Construction Manager Norman Willerton
Construction Manager Mike Heffernan
Construction Foremen Brett Blenkin
Construction Foremen Jim Marsden
Construction Foremen Bryan Wakelin
Construction Foremen Alan Marshall
Construction Foremen Grant Fahey
Construction Foremen Trace Quinn
Leading Hand Anton Buys
Leading Hand Andrew Lloyd
Leading Hand Derek Misseldine
Leading Hand Russell Stoupe
Leading Hand Rob Wait
Leading Hand Phil Williams
Leading Hand Alan Wilson
Leading Hand Alan Wyllie
Leading Hand Kevin Thian
Carpenter Brent Sutton
Carpenter Karl Anton
Carpenter John Brien
Carpenter Jason Browning
Carpenter Alan Davie
Carpenter Duncan Field
Carpenter Adam Fisher
Carpenter Clayton Gearry
Carpenter Trevor Gillan
Carpenter Paul Hay-Chapman
Carpenter Ross Hoby
Carpenter Gareth King
Carpenter Jon Lambert
Carpenter Robert Mcgovern
Carpenter Dave Moore
Carpenter Michael Paterson
Carpenter Leon Pehi
Carpenter Scott Peters
Carpenter Ivan Poa
Carpenter Warren Robb
Carpenter Tony Roberts
Carpenter Hokio Tarawhiti
Carpenter Dave Vernon
Carpenter David White
Carpenter Thomas Kipa
Carpenter William Mcphedron
Carpenter Ben Pringle
Carpenter Neil Cromie
Carpenter Chris Gifford
Carpenter Robert King
Carpenter Chris Morrison
Carpenter Murray Robinson
Carpenter Geoff Goss
Carpenter Graeme Neal
Carpenter Chris Purdy
Carpenter Fraser Smith
Carpenter Hakota James Walker
Carpenter Rei Duncan
Carpenter John Howe
Carpenter Janice Van Rooijen
Carpenter Reece Nicol
Carpenter Hamish Quinney
Carpenter Mark Relph
Carpenter Stepan Skala
Carpenter Dean Smith
Carpenter Cathy Tracey
Carpenter Hans John Uivel
Carpenter Roger Houston
Carpenter Paul Carvell
Carpenter Peter Loveridge
Carpenter Brian Mcmillin
Hammerhand Michael Baker
Hammerhand Jeff Clark
Hammerhand Huia Davies
Hammerhand Selwyn Davies
Hammerhand P M De Rijk
Hammerhand Matt Duncan
Hammerhand Matthew Easton
Hammerhand Semi Feite
Hammerhand Garrick Ferguson
Hammerhand Alistair Fyfe
Hammerhand Andy Gee
Hammerhand Charles Goodwin
Hammerhand Wendy Hatfield
Hammerhand Michael Heerey
Hammerhand Vaughan Hickson
Hammerhand Jack Reid
Hammerhand Duncan Wait
Hammerhand Timothy Ward
Hammerhand Paul Williams
Hammerhand Bill Lawton
Hammerhand Paul Lovato
Hammerhand Joel Douglas
Hammerhand Michael Gibson
Hammerhand James Griffin
Hammerhand Simon Marshall
Hammerhand Matthew C. Oliver
Hammerhand Anthony Norris
Hammerhand Andre La Borde
Hammerhand Jeerapong Pitakkul
Hammerhand Sam Brown
Hammerhand Andrew Hastings
Hammerhand Ricky Sweeney
Hammerhand Douglas Lotoaso
Hammerhand Duncan J. Randall
Hammerhand Graham Watkins
Hammerhand Martin Ford
Labourer Richard Sturkenboom
Labourer John Suddaby
Labourer Troy Major
Labourer Richard Orrick
Labourer Solomon Saalmon
Labourer Mark Sheridan
Labourer Wayne Tawhara
Labourer Axel Wakelin
Labourer James Whetu-Watene
Labourer Mark Jephson
Labourer Jeff Kingsford-Brown
Labourer Coleman Fraser
Labourer Peter Hill
Labourer P. E. Kilpatrick
Labourer Shanon Newson
Labourer Shane Wood
Construction Trainee Gerome Mills
Construction Trainee Dallas Kipa
Construction Trainee Joel Tomokino
Construction Trainee Dominic Williams
Construction Trainee Amos Ibell
Construction Trainee Antonio De Gregorio
Construction Trainee Tristan Leniston-Mahoney
Construction Trainee Daena Nichols
Green Josh Patterson
Green Basil Mcgahan
Green Dan King
Green Kevin Silvester
Green Andrew Richardson
Green Scott Richardson
Green Andrew Fraser
Green Andrew Kolfe
Green Quinn Roberts
Green Nigel Thomas
Green Graeme Massey
Green Lisa Twort
Standby Green Simon Lowe
Standby Green Paula Carswell
Standby Green Brent Tasker
Standby Green Sam Mcdougall
Steelworker Nigel Sturgeon
Steelworker Phillip Unuia
Steelworker Archie Kennedy
Rock & Foam Nick Williams
Rock & Foam Christopher Lawton
Rock & Foam James Tuapai
Rock & Foam Michael Bonnar
Rock & Foam Mark O'shea
Rock & Foam Raynia Pikari
Physical Effects Supervisor Stephen Ingram
Physical Effects On-Set Coordinator Rich E. Cordobes
Physical Effects On-Set Coordinator Blair Foord
Physical Effects On-Set Coordinator Karl Chisholm
Physical Effects Technician Darryl Richards
Physical Effects Technician Geoff Curtis
Physical Effects Technician Phil Mclaren
Physical Effects Technician Dave Booth
Physical Effects Technician John Mowat
Physical Effects Technician Peter Zivkovic
Physical Effects Technician Scott Harens
Physical Effects Technician
Physical Effects Technician Warwick Yin
Physical Effects Technician Mike Mcdonald
Physical Effects Technician Rodney Ford
Physical Effects Technician Ross Martindale
Physical Effects Technician Darian Lumsden
Physical Effects Technician Dean Powell
Physical Effects Technician Ben Vere-Jones
Physical Effects Technician Mike Seddon
Supervising Unit Location Manager Richard Sharkey
Supervising Location Manager Robin Murphy
Location Manager Jared Connon
Location Manager Harry Whitehurst
Location Manager Peter Tonks
Location Scout David Comer
Location Coordinator Alicia Williams
Location Administration Matthew Cooper
Advance Location Coordinator Jenny Morgan
Advance Location Coordinator Melanie Turner
Advance Location Coordinator Jill Soper
Supervising Editor Jamie Selkirk
Post Production Supervisor Rosemary Dority
Post Production Supervisor Jonas Thaler
First Assistant Editor Peter Skarratt
Visual Effects Editor Joanna Priest
Visual Effects Editor Jenny Vial
Assistant Editor Mark Hawthorne
Assistant Editor Loren Squires
Assistant Editor Annie Collins
Assistant Editor Brett Skinner
Assistant Editor Megan Doneman
Assistant Editor Matt Diezel
Film Conformer Heather Small
Film Conformer Alan Woodruff
Film Conformer Basia Ozerski
Editorial Production Assistant Megan Fowlds
Editorial Production Assistant Meredith Dooley
Editorial Production Assistant Michelle Robertson
Projectionist Dave Turnbull
Sound Effects Editor Brent Burge
Sound Effects Editor John Mckay
Sound Effects Editor David Whitehead
Sound Effects Editor Craig Tomlinson
Sound Effects Editor Hayden Collow
Sound Effects Editor Kyrsten Mate Comoglio
Foley Editor Katy Wood
Foley Editor Mike Jones
Dialogue Editor Jason Canovas
Dialogue Editor Ray Beentjes
Dialogue Editor Polly Mckinnon
Dialogue Editor Nigel Stone
Dialogue Editor Mark Franken
Adr Recordist Chris Ward
First Assistant Sound Editor Peter Mills
Assistant Dialogue Editor Martin Kwok
Assistant Sound Editor Grant Johnson
Sound IT Support Chris Winter
Foley Artist Phil Heywood
Foley Artist Paul Huntingford
Foley Artist Carolyn Mclaughlin
Foley Artist Narelle Ahrens
Foley Engineer Martin Oswin
Foley Engineer Robyn Mcfarlane
Hero Orc Victoria Beynon-Cole
Hero Orc Lee Hartley
Hero Orc Philip Grieve
Cute Rohan Refugee Children Billy Jackson
Cute Rohan Refugee Children Katie Jackson
Doubles & Stand-In Kiran Shah
Doubles & Stand-In Praphaphorn (Fon) Chansantor
Doubles & Stand-In Paul Randall
Doubles & Stand-In Martin Leniston Gray
Doubles & Stand-In Jarl Benzon
Doubles & Stand-In Sean Connell
Doubles & Stand-In Lindsay Cope
Doubles & Stand-In Penny Dean
Doubles & Stand-In Frank Goldingham
Doubles & Stand-In Chris Guise
Doubles & Stand-In Jason Hood
Doubles & Stand-In Brian Hotter
Doubles & Stand-In Bhoja Kannada (Bk)
Doubles & Stand-In Kenny King
Doubles & Stand-In Brent Mcintyre
Doubles & Stand-In Hamish Matheson
Doubles & Stand-In Blair Morton
Doubles & Stand-In Tristan Murdoch
Doubles & Stand-In Bruce Phillips
Doubles & Stand-In Roland Tuck
Doubles & Stand-In Julia Walshaw
Riding Doubles Jane Abbott
Riding Doubles Len Baynes
Riding Doubles Kelly Black
Riding Doubles Jed Brophy
Riding Doubles Briar Carter
Riding Doubles Basil Clapham
Riding Doubles Jay Frost Evans
Riding Doubles Richard Gardner
Riding Doubles Jason Hill
Riding Doubles Craig Jackson
Riding Doubles Marcus James
Riding Doubles Chris Kirkham
Riding Doubles Marty McCormack
Riding Doubles Adam Slade
Riding Doubles Carl Taylor
Riding Doubles Winston Walker
Riding Doubles Damon Wyman
Riding Doubles Will Yonge
NZ Cast Coordinator Cynthia Morahan
Extras Casting Coordinator Tina Cleary
Extras Casting Coordinator Miranda Rivers
Extras Wrangler Karl Kite-Rangi (Payne)
Extras Wrangler Christina Hazard
Extras Wrangler Matt Spicer
Casting Office Manager Amanda Duncan
Horse Coordinator Steve Old
Head Animal Wrangler Dave Johnson
Horse Trainer Don Reynolds
Additional Horse Trainer Grahame Ware Jr.
Stable Foreman Lee Somervell
Wrangler/Makeup Artist Mark Kinaston-Smith
Veterinary Surgeon Ray Lenaghan
Horse Department Assistant Heather Kinaston-Smith
Technical Advisor John Scott
Technical Advisor Lyle Edge
Riding Instructor Robbie Miller
Riding Instructor Helen Young
Wrangler Kerrie Morgan
Wrangler Carla Gammons
Wrangler Christopher Rutten
Wrangler Paulina Saxton
Safety Rider Dion Church
Safety Rider Wayne McCormack
Transport Manager Ravi Dubé
Transport Coordinator Murray O'Neil
Transport Coordinator Glenn Shaw
Transport Captain Carl McHugh
Transport Captain Arthur Matthews
Transport Captain Kent Greenwood
Transport Captain Michael Strickland
Driver Arthur (Art) Fell
Driver Betty Graham
Driver Jerram Murray
Driver Bruce Bartley
Driver Spencer Faulkner
Driver Stuart Karena
Driver Brent Ormsby
Driver Georgina Wells
Driver Alistair Howden
Driver Jim Martin
Driver Vicky Hancock
Mechanics Gary Tudor
Mechanics Rob Koch
Transport Assistant Tamsin Webber
Weta Workshop Transport Liaison Reg Gibson
Unit Manager Peta Sinclair
Unit Manager Mike Turner
Unit Manager Rua Howe
Unit Manager Kevin Magill
Unit Coordinator Jessica Hogan
Unit Missy Rika
Unit Neville Turner
Unit Andy South
Unit Mark Ross
Unit Wesley Priest
Unit Pania Howe
Unit Dion Tamihana
Unit Jocelyn Karaitiana
Unit Peter Clarke
Unit Kosta Vatselias
Unit Tim Borrell
Unit Jake Koroi
Unit Joseph Winiata
Unit Wayne (Red) Wickman
Unit Jonathon Aitken
Unit Jaunnie Ilolahia
Unit Nigel Loughnan
Paramedic/Safety Mike Hayden
Safety/Medic Steve Butler
Safety/Medic Andy Buckley R.N
Nurse Diane Moynagh
Security Coordinator Barry Thomson
Workshop Manager Tania Rodger
Workshop Supervisor Jason Docherty
Workshop Accountant Andrew Smith
Senior Production Manager Annette Wullems
Prosthetics Supervisor Gino Acevedo
Art Director Kayne Horsham
Production Manager Hannah Bianchini
Production Manager Savannah Green
Production Manager Sue Hardy
Production Assistant Jacq Burrell
Production Assistant Nicci Lock
Production Assistant Pip Reisch
Production Assistant Tich Rowney
On Set Coordinator Lisa Wildermoth
On Set Coordinator Jamie Wilson
Designer/Sculptor Mike Asquith
Designer/Sculptor Jamie Beswarick
Designer/Sculptor Shaun Bolton
Designer/Sculptor Daniel Falconer
Designer/Sculptor Warren Mahy
Designer/Sculptor Ben Wootten
Designer/Sculptor Sacha Lees
Senior Prosthetic Vance Hartwell
Senior Prosthetic Brad Greenwood
Senior Prosthetic Rogier Samuels
Creatures/Prosthetic Freya Blackwood
Creatures/Prosthetic Carola Brockoff
Creatures/Prosthetic Rob Burns
Creatures/Prosthetic Norman Cates
Creatures/Prosthetic Woody Clayton
Creatures/Prosthetic Chris Covich
Creatures/Prosthetic John Craney
Creatures/Prosthetic Jorkas Damen
Creatures/Prosthetic Sarah Durno
Creatures/Prosthetic Susan Durno
Creatures/Prosthetic Xander Forterie
Creatures/Prosthetic Ben Hawker
Creatures/Prosthetic Luke Hawker
Creatures/Prosthetic Darran Holmes
Creatures/Prosthetic Nori Honda
Creatures/Prosthetic Rich Mayberry
Creatures/Prosthetic Les Nairn
Creatures/Prosthetic Megumi Ogo
Creatures/Prosthetic Roman Reyes
Creatures/Prosthetic Gareth Selwood
Creatures/Prosthetic Carlos Slater
Creatures/Prosthetic Steve Unwin
Creatures/Prosthetic Mark Viniello
Creatures/Prosthetic Mike HG Bates
Creatures/Prosthetic Ryk Fortuna
Creatures/Prosthetic Kenny Miller
Creatures/Prosthetic Bill Perryman
Creatures/Prosthetic Karen Purvis
Creatures/Prosthetic Mike Stringer
Prosthetics Supervisor Mike Stringer
Prosthetics Supervisor Marjory Hamlin
Prosthetics Supervisor Kym Sainsbury
Prosthetics Supervisor Dominie Till
Prosthetics Makeup Karen Adcock
Prosthetics Makeup Andrew Beattie
Prosthetics Makeup Sean Foot
Prosthetics Makeup Bill Hunt
Prosthetics Makeup Tami Lane
Prosthetics Makeup Dan Perry
Prosthetics Makeup Deb Watson
Hair Lynne Walsh
Hair Gilly Fiford
Hair Hil Irwin
Hair Megan Bint
Hair Sharon Thomas
Hair Gavin Skudder
Hair Fiona Sole
Mechanist/Engineer Dominic Taylor
Mechanist/Engineer Bill Thomson
Mechanist/Engineer Warren Beaton
Mechanist/Engineer Gordon Barrell
Mechanist/Engineer Tama Berkeljon
Head Of Armour Weapons Gary Mackay
Sword Smith Peter Lyon
Leather Craftsman Mike Grealish
Armoursmith Stu Johnson
Armoursmith Warren Green
Chain Maille Carl Payne
Armour Weapons/Standby Gudrun Abbott
Armour Weapons/Standby Michael Abott
Armour Weapons/Standby Erica Anderson
Armour Weapons/Standby Matt Appleton
Armour Weapons/Standby Jeremy Barr
Armour Weapons/Standby Clare Beaton
Armour Weapons/Standby Lesley Bourkes-Harding
Armour Weapons/Standby Matt Brebner
Armour Weapons/Standby Michele Bryant
Armour Weapons/Standby Alex Dyer
Armour Weapons/Standby John Caldwell
Armour Weapons/Standby Chris Guise
Armour Weapons/Standby Glyn Carter
Armour Weapons/Standby Darin Gordine
Armour Weapons/Standby Byron Darling
Armour Weapons/Standby John Harding
Armour Weapons/Standby Michael Hughes
Armour Weapons/Standby Simon Jay
Armour Weapons/Standby Simon Lamason
Armour Weapons/Standby Pietro Marson
Armour Weapons/Standby Robynne McIntyre
Armour Weapons/Standby Kerry McSaveney
Armour Weapons/Standby Nardeen Mitchell
Armour Weapons/Standby Brad Murphy
Armour Weapons/Standby Paul Murphy
Armour Weapons/Standby Kent Parker
Armour Weapons/Standby Fenella Probert
Armour Weapons/Standby Shane Rangi
Armour Weapons/Standby Jeremy Ryder
Armour Weapons/Standby Heidi Skeet
Armour Weapons/Standby Chris Smith
Armour Weapons/Standby Ben Stenbeck
Armour Weapons/Standby Suzanne Sturrock
Armour Weapons/Standby Neil Testa
Armour Weapons/Standby Janet Thomas
Armour Weapons/Standby Wineke Van'thof
Armour Weapons/Standby Adrian Walker
Armour Weapons/Standby Paul Walton
Armour Weapons/Standby Annemiek Weterings
Armour Weapons/Standby Greg Tozer
Armour Weapons/Standby Tim Tozer
Armour Weapons/Standby Mike Wallace
Armour Weapons/Standby Greg Allison
Armour Weapons/Standby Keith Barclay
Armour Weapons/Standby Dave Barson
Armour Weapons/Standby Morgan Boehringer
Armour Weapons/Standby Angela Brown
Armour Weapons/Standby Duncan Brown
Armour Weapons/Standby Lyndon Burford
Armour Weapons/Standby Tim Castelow
Armour Weapons/Standby Jo Dunckley
Armour Weapons/Standby Rob Gillies
Armour Weapons/Standby Paul Hambleton
Armour Weapons/Standby Sukhita Langford
Armour Weapons/Standby Ray Massa
Armour Weapons/Standby Fiona McDonald
Armour Weapons/Standby Gareth McGhie
Armour Weapons/Standby Pranee McKinley
Armour Weapons/Standby Ian Ruxton
Armour Weapons/Standby Ben Price
Armour Weapons/Standby Emily-Jane Sturrock
Armour Weapons/Standby John Harvey
Armour Weapons/Standby Jan Kofzler
Armour Weapons/Standby Graham Piddington
Armour Weapons/Standby Simon Ward
Armour Weapons/Standby Hamish Brown
Armour Weapons/Standby Carlos Wedde
Armour Weapons/Standby Valerie Metin
Paint FX Alastair Maher
Paint FX Gary Bennett
Paint FX Jonathon Brough
Paint FX Sourisak Chanpaseuth
Paint FX Tony Ferrier
Miniature Builder John Baster
Miniature Builder Mary Maclachlan
Miniature Builder Rebecca Asquith
Miniature Builder Jon Ewen
Miniature Builder Liam Dunstan
Miniature Builder Andrew Durno
Miniature Builder Brett Harman
Miniature Builder Iain Hutton
Miniature Builder Roger Lewis
Miniature Builder Tim Marwick
Miniature Builder Bruce McNaught
Miniature Builder Scott Schneider
Miniature Builder Neil Schrader
Miniature Builder David Tremont
Miniature Builder Rob Uivel
Miniature Builder Tim Wigmore
Visual Effects Producer Dean Wright
Visual Effects Production Manager Libby Hazell
Visual Effects PA Kirsty Lancaster
Visual Effects PA Lisa Thomas
Visual Effects Production Coordinator Aaron Cowan
Visual Effects Consultant Mark A. Stetson
Visual Effects Art Director Paul Lasaine
Visual Effects Art Director Jeremy Bennett
Previsualisation Supervisor Christian Rivers
Photoshop Artist Gus Hunter
Coordinator Marion Davey
Production Assistant Penelope Jones
3D Previz Artist Jacob Leaf
3D Previz Artist Kyle Ashley
Visual Effects Supervisor Joe Letteri
Visual Effects Producer Eileen Moran
Animation Designed & Supervised By Randall William Cook
Vfx Cinematographer Brian Van't Hul
Software Dev Supervisor Richard Addison-Wood
Digital Models Supervisor Matt Aitken
Animation Supervisor Richard Baneham
Creature Supervisor Eric Saindon
Animation Dept Head Adam Valdez
2D Supervisor John P. Nugent
Digital Systems Architect Jon Labrie
Massive Crowd Supervisor Jon Allitt
Chief Technical Officer Scott Houston
Production Manager Robin Saxen
Motion Capture Supervisor Remington Scott
Senior Animator Brad Booker
Senior Animator Stephen A. Buckley
Senior Animator Andrew Calder
Senior Animator Benjamin Cinelli
Senior Animator Melanie Cordan
Senior Animator Patricia A. Hannaway
Senior Animator Scott Holmes
Senior Animator Steven Hornby
Senior Animator Keith Huggins
Senior Animator Heather Knight
Senior Animator Matt Logue
Senior Animator Chad Moffitt
Senior Animator Mike Murphy
Senior Animator Carlos Rosas
Senior Animator Atsushi Sato
Senior Animator Jason Schleifer
Senior Animator Mike Stevens
Senior Animator Paul Story
Senior Animator Mary Victoria
Animator Elisabeth Arko
Animator Paul Charisse
Animator Richard Dexter
Animator Adam Dotson
Animator Oliver Exmundo
Animator Avi Goodman
Animator Christopher Hatala
Animator Linda Johnson
Animator Ken Keys
Animator Ken 'Satchel' King
Animator Matt Majers
Animator Michelle Meeker
Animator Justin Mettam
Animator Richard Moore
Animator Annabel Page
Animator Shane Prigmore
Animator Tim Rowlandson
Animator Dan Smiczek
Animator Scott Smith
3D Sequence Lead TD Cory Bedwell
3D Sequence Lead TD Greg Butler
3D Sequence Lead TD Geoff Harvey
3D Sequence Lead TD Gray Horsfield
3D Sequence Lead TD Dan Lemmon
3D Sequence Lead TD Seth Lippman
3D Sequence Lead TD Ken McGaugh
3D Sequence Lead TD Kevin Smith
3D Sequence Lead TD Wayne 'Taz' Stables
3D Sequence Lead TD Mark Tait
3D Sequence Lead TD Guy Williams
3D Lead TD Kiki Candela
3D Lead TD Stephen Coren
3D Lead TD Steve Demers
3D Lead TD Colin Doncaster
3D Lead TD Mike Perry
3D Lead TD Theresa Rygiel
3D Lead TD Brian Samuels
3D Lead TD Chu Tang
3D TD/ Lighter Chu Tang
3D TD/ Lighter Kelly Bechtle-Woods
3D TD/ Lighter Jill Berger
3D TD/ Lighter Bernard O. Ceguerra,PE
3D TD/ Lighter Christian Cunningham
3D TD/ Lighter Colin Doncaster
3D TD/ Lighter Alexandre Ethier
3D TD/ Lighter Mark Fattibene
3D TD/ Lighter Eric Fernandes
3D TD/ Lighter Shine Fitzner
3D TD/ Lighter Chris George
3D TD/ Lighter David Gould
3D TD/ Lighter Mikael Hakansson
3D TD/ Lighter Todd Alan Harvey
3D TD/ Lighter Matt Hightower
3D TD/ Lighter Ian House
3D TD/ Lighter Dave R. Howe
3D TD/ Lighter Sandip Kalsy
3D TD/ Lighter Tom Kluyskens
3D TD/ Lighter Michael Lemmon
3D TD/ Lighter Shanna C. Lim
3D TD/ Lighter Michael Manza
3D TD/ Lighter Betsy McClung
3D TD/ Lighter Nick McKenzie
3D TD/ Lighter Matthias Menz
3D TD/ Lighter Jane S. O'Callaghan
3D TD/ Lighter Todd Perry
3D TD/ Lighter Jean-Colas Prunier
3D TD/ Lighter Frank Ritlop
3D TD/ Lighter Sean Schur
3D TD/ Lighter Roger Shortt
3D TD/ Lighter Lee F. Sullivan
3D TD/ Lighter Eric Tablada
3D TD/ Lighter Zachary Tucker
3D TD/ Lighter Craig Wentworth
3D TD/ Lighter Xiaohong Liu
3D TD/ Lighter Sean Lewkiw
2D Sequence Lead Colin Alway
2D Sequence Lead Julian Bryant
2D Sequence Lead G.G. Heitmann Demers
2D Sequence Lead Katie Hecker
2D Sequence Lead David Houghton-Williams
2D Sequence Lead Alex Lemke
2D Sequence Lead Mark Tait Lewis
2D Sequence Lead Saki Mitchell
2D Sequence Lead Lisa (Elizabeth) Moore
2D Sequence Lead Alfred Murrle
2D Sequence Lead Charles Tait
2D Sequence Lead Patrick Bergeron
Senior Compositor Jonathan Bowen
Senior Compositor Sonia Calvert
Senior Compositor Craig Clarke
Senior Compositor Paul Conway
Senior Compositor Jason Greenblum
Senior Compositor Paul 'Krusty' Kirwan
Senior Compositor Laure Lacroix
Senior Compositor Keith MacGowan
Senior Compositor Fred Place
Senior Compositor Tom Proctor
Senior Compositor Matt Welford
Senior Compositor Klaus Wuchta
Compositor Holly Acton
Compositor Chris Burn
Compositor Norman Cates
Compositor Dan Cobbett
Compositor Kelly Fischer
Compositor Moritz Glaesle
Compositor Laura Hanigan
Compositor Roger Huynh
Compositor Claire Inglis
Compositor Jeff A. Johnson
Compositor Matt Kelly
Compositor Jolene McCaffrey
Compositor Samantha McGee
Compositor Michael F. Miller
Compositor Tor-Bjorn Olsson
Compositor Michael Pecchia
Compositor Donny Rausch
Compositor Marc Dominic Rienzo
Compositor Campbell Rose
Compositor Karim Sahai
Compositor Tomoko Shin
Compositor Guerdon Trueblood
Compositor Deborah Wagner
Compositor Erik Winquist
Vfx Plate Spvr Isengard Seq James E. Price
Lead Environment TD Hiroaki Muramoto
Lead Environment TD Imery Watson
Colour Timer Mel Kangleon
Creatures Dept Head Dana Peters
Senior Creature TD John Feather
Senior Creature TD Felix Balbas
Creature Facial Lead Bay Raitt
Paint & Roto Supervisor Nika Dunne
Inferno Artist Sebastien Moreau
Head Of Matte Painting Max Dennison
Senior Matte Painter Yanick Dusseault
Senior Matte Painter Roger Kupelian
Senior Matte Painter Wayne Haag
Matte Painter Mathieu Raynault
Matte Painter Laurent Ben-Mimoun
Digital Modeller Kyla Bendall
Digital Modeller Sam Bui
Digital Modeller Andrew Camenisch
Digital Modeller Dave Cardwell
Digital Modeller Glen Christie
Digital Modeller Tibor Madjar
Digital Modeller James Ogle
Digital Modeller Robert O'Neill
Creature TD Julian Butler
Creature TD Bradford deCaussin
Creature TD Briana Hamilton
Creature TD Sven Jensen
Creature TD Louis Lefebvre
Creature TD Eric Leven
Creature TD Jeff Martin
Creature TD Andrea Merlo
Creature TD Patricia Pawlak
Creature TD Steve Preeg
Creature TD David Scott
Creature TD Steve Unterfranz
Texture Painter Peter Baustaedter
Texture Painter Darren Bedwell
Texture Painter Paul Campion
Texture Painter Mel James
Texture Painter Jennifer Jung Kim
Texture Painter Dmitri Krasnokoutski
Texture Painter Sergei Nevshupov
Texture Painter Lance Powell
Texture Painter Lopsie Schwartz
Texture Painter Hillary Yeo Tze Ann
Massive Crowd TD John Haley
Massive Crowd TD Joosten Kuypers
Massive Crowd TD Ollie Rankin
Massive Crowd TD Geoff Tobin
Massive Crowd TD Lisa Wild
Massive Crowd TD Lila Veseley
Mocap Combat Choreographer Carrie Thiel
Mocap Combat Choreographer Sharon James
Mocap TD Mark Schaefer
Mocap TD John Curtis
Mocap Technician James Van Der Reyden
Motion Editor Lead Sandra Warren
Mocap Prop Design Frank Cowlrick
Motion Editor Patrick Runyon
Motion Editor Iwan Scheer
Motion Editor Patrick Runyon
Motion Editor Iwan Scheer
Motion Editor Robin Akin
Motion Editor Brad Clark
Motion Editor Delphine Buratti
Motion Editor Alastair Macleod
Motion Editor Bassim Haddad
Motion Editor Kevin Cushing
Senior Camera TD Lee Bramwell
Senior Camera TD Jake Lee
Senior Camera TD Sean Mathiesen
Senior Camera TD Tim McCallum
Senior Camera TD Matt Mueller
Senior Camera TD Stephan Remstedt
Camera TD /On-Set Technician Alexander Kramer
Camera TD /On-Set Technician Erina Fon
Camera TD /On-Set Technician Eric Gambini
Camera TD /On-Set Technician Richard Hopkins
Camera TD /On-Set Technician Malcolm Angell
Camera TD /On-Set Technician Nic Marrison
Camera TD /On-Set Technician Shaun Scott
Camera TD /On-Set Technician Albrecht Steinmetz
Camera TD /On-Set Technician Brian McMillin
Camera TD /On-Set Technician Dale Pugh
Camera TD /On-Set Technician Daniel Story
Senior Software Dev Jeff Hameluck
Software Developer Martin Preston
Software Developer Philip Hunter
Software Engineer Bret Hughes
2D Software Developer Shane Cooper
Pipeline Engineer Remy Torre
Senior Paint & Roto Artist David Brunette
Senior Paint & Roto Artist Jim Croasdale
Senior Paint & Roto Artist Brett Dix
Senior Paint & Roto Artist Quentin Hema
Senior Paint & Roto Artist Alex Mein Smith
Senior Paint & Roto Artist Barry Metin
Senior Paint & Roto Artist George Edwin Oliver Jr.
Senior Paint & Roto Artist Helen Paul
Senior Paint & Roto Artist Emrys Plaisted
Senior Paint & Roto Artist David Swift
Senior Paint & Roto Artist Kara Vandeleur
Senior Paint & Roto Artist Phil Van Der Reyden
Senior Paint & Roto Artist Christine Watkins
Senior Paint & Roto Artist Doug Wright
Paint & Roto Artist Paula Bell
Paint & Roto Artist Hans Butler
Paint & Roto Artist Marie Campbell
Paint & Roto Artist Sergei Koudriavtsev
Paint & Roto Artist Jacob Luamanuvae
Paint & Roto Artist Jeanette Lask
Paint & Roto Artist Karin Last
Paint & Roto Artist Letia Lewis
Paint & Roto Artist Lauren Morimoto
Paint & Roto Artist Sarah Rausch
Paint & Roto Artist Nicole Samarron
Paint & Roto Artist Joyce Young
Production Sequence Coordinator Cyndi Ochs
Production Sequence Coordinator Cheryl Kerr
Production Sequence Coordinator Sandy Coco Taylor
Production Sequence Coordinator Marvyn Young
Production Sequence Coordinator Naomi Bowden
Animation Coordinator Fiona Foster
Animation Coordinator Monica Singh Haley
3D Dept Coordinator Susie Kleis
2D Dept Coordinator Steven Mckendry
Mocap/Massive Coordinator Mahria Sangster
R&D/Post Prod Coordinator Kevin L. Sherwood
Schedule Coordinator Genevieve Mcmahon
Matte Painting Coordinator Annie Taunga
Digital Resource Wrangler Roland Watson
Digital Resource Manager Adrian Samuels
Head of Facilities Suzanne Labrie
Facility Manager Kim Rickard
Production Accountant Steve Bayliss
Accounts Assistant Donyale Hema
Recruitment/Publicity Leslie Oliver
Facilities Coordinator Hannah Clarke
Human Resources Manager Rachel Thompson
Human Resources Manager Susan Cuthbert
Facilities Technician Mike Gunn
Housing Coordinator Jacqui Pryor
Human Resources Assistant Cathy Adams
Assistant To Production Ema Pomare
Assistant To Production Troy Ramsey
Production Runner Mia Askew
Production Runner Jacob Botting
Production Runner Laura Callaghan
Production Runner Paul Everitt
Production Runner Kathryn Horton
Production Runner Luaan Ruaine
Production Runner Rodney Tervoort
Production Runner Michael Wallis
Vfx Editor Matt 'mad-e' Holmes
1st Assistant Editor Lucas Putnam
2nd Assistant Editor Martin Simcock
Scanning Coordinator Jade Lorier
Editorial Assistant Jessica Cowley
Head Of Digital Imaging Pete Williams
Digital Imaging Engineer Roman Gadner
Scan & Record Supervisor Nick Booth
Scan & Record Technician Brad Selkirk
Scan & Record Technician Mohan Ramachandran
Digital Operations Manager Milton Ngan
Technical Support Manager Rebecca Downes
Systems Manager Shane McEwan
Tech Support Lead Campbell Taylor Fairweather
Tech Support Lead Campbell "Sasquatch" March
IT Coordinator Ann Cloet
IT Coordinator Alexandra Cook
Wrangler Lead Marco Vidaurre
System Administrator Glen Sharah
System Administrator Paul Gunn
System Administrator Evan John Fraser
System Administrator Niklas Preston
System Administrator James Millington
Tech Support Katherine Hurst
Tech Support Malcolm Aitchison
Tech Support Ben Hall
Tech Support Tim Ward
Tech Support Geoff Hadfield
System Coder David Gilligan
System Coder Ben Britton
System Coder Svend Andersen
Render Wrangler Loren Brookes
Render Wrangler Aaron Caskey
Render Wrangler Michael O'Neill
Render Wrangler Tristan McMahon
Render Wrangler David Howes
Data Wrangler Graeme Demmocks
Data Wrangler Ed Wilkie
Data Wrangler Murray Nuttall
Visual Fx Producer R&D/Pre Charlie McClellan
Digital Fx Supervisor R&D/Pre John Sheils
Assistant To R&D Vfx Producer Lisa Josephs
Production Manager R&D/Pre Albert Mason
VFX Supervisor Jim Berney
VFX Producer John Clinton
VFX Executive Producer Jenny Fulle
CG Supervisor Peter G. Travers
Compositing Lead Jake Morrision
VFX Editor Kevin J. Jolly
VFX Digital Producer Chris Juen
VFX Digital Coord Katherine Cullano Concepcion
TD Dan Abrams
TD Grant Anderson
TD Max Bruce
TD Grady Campbell
TD Alan Chan
TD Doug Creel
TD Quentin Frost
TD Jep Hill
TD MacDuff Knox
TD Stephen R. Lunn
TD Darren Lurie
TD Jim "Big Dog" McLean
TD Sarah Moore
TD Bob Peitzman
TD Rosendo Salazar
TD David J. Stephens
TD Baudouin Struye
TD Robert Winter
Match Mover Jay Banks
Match Mover David Worman
Rotoscope/Paint Artist Nicolle Lynne Cornute
Rotoscope/Paint Artist Andrew Goldstein
Rotoscope/Paint Artist Lea C. Lambert
Systems Administration Jennifer Hunt
Systems Administration J. C. Cornwell
Systems Administration Andrea Lackey Pace
Systems Administration David Miya
Oktobor Films VFX Producer Robyn Isaacs
Oktobor Films VFX Supervisor Dean Lyon
Digital Artist Paul Freeman
Digital Artist Martyn Moose
Digital Artist Tony Cole
Digital Artist Jonny Kofoed
Digital Artist Craig Speakman
Digital Artist Rachel Guidera
Digital Artist Jedrzej Wojtowicz
Additonal Matte Painting Hatch FX
Additonal Matte Painting Michael Lloyd
Miniatures Unit Visual Effects Director Of Photography Alex Funke
Miniatures Director Of Photography Chuck Schuman
Miniatures Director Of Photography/Mocon Programmer David Hardberger
Focus Puller Justin Topzand
Focus Puller Aniko Safran
Clapper Loader Matthew Parsons
Clapper Loader Stephen Allanson
Clapper Loader Nigel Burton
First Assistant Director Marty Walsh
Second Assistant Director/Coordinator Belindalee Hope
Script Supervisor Merrin Ruck
Assistant Coordinator Veronique Lawrence
Videosplit/Projectionist Tam Webster
Production Assistant Dean Johnston
Runner Mathew Cutfield
Chief Lighting Technician Rob Kerr
Second Chief Lighting Technician Chris "Tito" Matthews
Lighting Technician Reagan Jones
Lighting Technician James Barr
Lighting Technician Edward Tyrie
Lighting Technician Alan Baird Smith
Lighting Technician Ruben Morrison
Key Grip Olly Coleman
Key Grip Miles Murphy
Key Grip Jonathan Woolf
Grip Richard Turton
Grip Damon Selkirk
Grip Peter Smith
Grip Peter Kruk
Motion Control Hugh Smith
Motion Control Henk Prins
Motion Control Chris Davison
Motion Control Mike Kelly
Motion Control Gerald Thompson
Motion Control Jens Normann
Motion Control/Camera Engineer Moritz Wassmann
Physical Effects Technician Sven Harens
Model Technician Paul Van Ommen
Model Technician Rob Townshend
Model Technician Verena Jonker
Model Technician Alastair Maher
Model Technician Kyle Gudsell
Model Technician Dimitri Frost
Model Technician Alan Pilkington
Model Technician Simon Greenway
Trainee James Couling
Stage Helper Andrew Funke
Executive In Charge Of Music Paul Broucek
Music Business Affairs Executive Lori Silfen
Associate Music Producer David Gleeson
Score Recorded By John Kurlander
Score Mixed By Peter Cobbin
Music Performed By The London Philharmonic Orchestra
Music Performed By The London Voices
Music Performed By The London Oratory School Schola
Featured Soloist Isabel Bayrakdarian
Featured Soloist Sheila Chandra
Featured Soloist Elizabeth Fraser
Featured Soloist Ben Del Maestro
Choir Master Terry Edwards
Choir Master Michael McCarthy
Music Contractor Ruth Cornes
Music Contractor Isobel Griffiths
Music Production Coordinator Karen Elliott (London)
Music Production Coordinator Charles Portney (NY)
Recorded At CTS Colosseum,Watford
Recorded At Abbey Road Studios
Recorded At Air Lyndhurst Studios
Recorded At Henry Wood Hall, London
Music Editor Michael Price
Music Editor Andrew Dudman
Music Editor Steve Price
Music Editor Mark S. Willsher
Music Editor Malcolm Fife
Music Editor Nigel Scott
Music Editor Jonathan Schulz
Music Editor Becca Gatrell
Music Editor Raphael Mouterde
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Jeff Grace
Eventone Editorial, Tuxedo, NY John Wriggle
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Tim Starnes
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Matt Rocker
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Jim Bruening
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Bill Foley
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Greg Laporta
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Jason Poss
Eventone Editorial, Tuxedo, NY Tim Stritmater
Music Preparation Vic Fraser
Music Preparation Jill Streater
Music Preparation Ann Barnard
Music Preparation Kevin Mahonchak
Music Preparation Mark Brooks
Music Preparation David Gill
Music Preparation Ian Hayter
Music Preparation Mike Hornett
Music Preparation Edmund Sanders
Additional Music Team Mirek Stiles
Additional Music Team Andy Bradfield
Additional Music Team Chris Cozens
Additional Music Team Toby Wood
Additional Music Team Alex Swift
Additional Music Team Peter Lewis
Additional Music Team James Bellamy
Additional Music Team James Rhodes
Additional Music Team Bill Thwaites
Additional Music Team Richard Lancaster
Additional Music Team Erik Jordan
Additional Music Team Jake Jackson
Additional Music Team Ollie Moira
Additional Music Team Chris Clark
Additional Music Team Mike Cox
Additional Music Team Haley Glennie-Smith
Additional Music Team Nadia Jeddaoui
Additional Music Team Hugo Ward
Additional Music Team Alex Letts
Musical Sound Design Janet Roddick
Musical Sound Design David Donaldson
Musical Sound Design Steve Roche
Musical Sound Design David Long
 

"Jeg fortalte ham det aldri, men den var verd mer enn hele Hobsyssel og alt som i det er" Frodo sa ikke noe, men han stakk hånden inn under blusen og rørte ved ringene på brynjen. Han var overveldet ved tankten på at han hadde gått rund med en verdi lik hele Hobsyssel under jakken."

<<<Tilbake

Til toppen


Se hva som skjer denne måneden


Nedtellinger
0 dager, 0 timer, 0 min
til første Hobbiten-film

0 dager, 0 timer, 0 min
til andre Hobbiten-film

Mest sette sider
Tolkienforumet
Bildegalleriet
Quizzene
Språksidene
Kart over Midgard

Søk i siden

STøtt siden

Gå inn på webshoppen her!

Forum og Chat
Gå til chatten
****
Bli med i Tolkienforumet!

Crew
Posting
Les e-mail
Admin

topp50

Se hele Tolkien Topp 50

Tolkienforeninger













Utvalgte partnere




Denne siden er laget og oppdateres kun av private personer. Hvis du ønsker å bruke noe fra denne siden settes det pris på om du tar kontakt. Hvis du ønsker et sidekart - trykk her. Skrivefeil og feil på navn, steder osv vil alltid forekomme. Finner du noen på denne siden settes det pris på om du tar kontakt. Innhold © 1999-2011.